4.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Poděbradech.

V neděli odehrál náš tým starších žákyň v Poděbradech další dvě mistrovská utkání Středočeslé ligy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky .......................

V neděli 5.května odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v rámci 4.jarního kola Středočeské ligy další dvě mistrovská utkání, když se na venkovním hřišti házené v Poděbradech utkal nejprve od 9:00 hodin s domácím týmem HÁZENÁ Poděbrady a poté od 10:50 hodin nastoupil proti týmu LIONS Hostivice.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

Po 3.jarním kole vedl soutěž tým Kuté Hory se 36 body, před Příbramí - 34 bodů, třetí Bělá měla 29 bodů, čtvrté Hostivice 20 bodů, páté Poděbrady 11 bodů a šestý Mělník 6 bodů.

Ve čtvrtém jarním mistrovském turnaji v Poděbradech dosáhl tým starších žákyň SPARTY vyrovnané bilance 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání prohrával tým SPARTY s domácími Poděbrady překvapivě až o 9 branek a v poločase ještě o 6 branek. Až zlepšeným výkonem v poločase druhém a jasně lepším závěrem nakonec houževnatého soupeře o 2 branky dokázal porazit.

Ve druhém utkání s Hostivicemi byl v poločase stav nerozhodný, v polovině 2.poločasu vedl kutnohorský tým ještě o branku. Ale závěr utkání vyšel lépe soupeři, který hrál sice celé utkání bez možnosti střídání, nakonec ale slavil zasloužené vítězství o 4 branky.

Tým SPARTY nastoupil v nedělních utkáních v Poděbradech bez několika opor a na výkonu to bylo určitě znát. Na druhou stranu, šanci předvést svou výkonnost dostaly další hráčky a to je určitě pozitivní. Střelecky se nejvíce prosazovaly VopěnkováKernerová a Procházková, o ostatní branky se podělilo dalších 5 hráček. Za předvedenou hru i nasazení zaslouží celý dívčí kutnohorský kolektiv určitě poděkování a uznání.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Benešová /br/ - Vopěnková 16, Kernerová 12, Procházková 9, Danielová 6, Jechová 3, Sixtová 2, Šichová 2, Chocholová 1, Josková a Vilimovská. Trenéři: Salák Alois ml. – Špírová Eva.

Další výsledky poděbradského turnaje:

Mělník - Bělá 15:26, Poděbrady – Mělník 28:25, Příbram – Bělá 28:17, Hostivice – Mělník 19:23, Poděbrady – Příbram 19:34.

A jak hodnotil další dvě jarní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Na turnaj starších žákyň jsme do Poděbrad odjížděli bez brankářek a několik opor ze základu. V zápase proti Poděbradům jsme zaspali začátek zápasu až do stavu 11:2. Pak už jsme zlepšili obranu i koncovku a postupně jsme stahovali soupeřův náskok až jsme v závěru obrátili zápas v náš prospěch. Zápas s Hostivicemi jsme se celý zápas tahali o rozdíl jedné branky. Pak se zranila Kačka Šichová (koleno) a Sofča Chocholová (kotník). Závěr zápasu se nám nepovedl a soupeřky z Hostivic (byť byly bez možnosti střídání) nás porazily. Velkou pochvalu zaslouží Ema Benešová, která převzala roli brankářky a statečně se snažila každému gólu zabránit. Svůj první zápas si zahrála i Lucka Josková. Pevně věřím, že se všichni do dalšího turnaje uzdraví a vydovolenkují a že poslední dva turnaje opět zvládneme bez zaváhání.

Další jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy odehraje tým starších žákyň SPARTY v sobotu 18.května na venkovním hřišti v Mělníku, kde ho čekají 3 utkání – od 8:55 hodin proti LIONS Hostivice, od 10:45 hodin proti domácím HÁZENÁ Mělník a od 12:35 hodin proti HÁZENÁ Poděbrady.