4.kolo SL starších žákyň - turnaj v Hostivicích.

Dnes dopoledne odehrál náš tým starších žákyň dvě utkání 4.podzimního kola Středočeské ligy v Hostivicích a domů si veze jediný bod za remízu s Mělníkem, s domácími Hostivicemi odešel poražen ...................

V sobotu 19.října měl tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu 4.kolo mistrovského ročníku Středočeské ligy, když ho ve sportovní hale v Hostivicích čekala další 2 podzimní utkání – s Mělníkem a Hostivicemi.

V letošním ročníku této soutěže startuje 7 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 6 kol a v každém 2 mistrovské turnaje střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 12 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY si vedl ve čtvrtém podzimním mistrovském turnaji v Hostivicích nepříliš úspěšně, domů si ze 2 utkání přivezl pouhý bod za remízu v tom prvním. Ve druhém na soupeře výrazně nestačil.

V prvním utkání prohrával Mělníkem v poločase o branku a nakonec utkání skončilo – asi spravedlivou dělbou bodů.

Ve druhém utkání nestačil na letos jasně nejlepší Hostivice, se kterými již v poločase prohrával o 9 branek. Nakonec lídr soutěže zvítězil zcela jasně a zaslouženě o 12 branek.

Brankově se nejvíce prosazovala dvojice Danielová - Procházková, dařilo se též dvojici VláškováHonzová. Tým starších žákyň SPARTY zaslouží za nasazení a bojovnost v obou sobotních utkáních pochvalu.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Bartáková /br/, Rudolfová /br/ - Danielová 11, Procházková 11, Vlášková 7, Honzová 5, Chválná 3, Růžičková 2, Benešová, Josková, Petrová a Vilimovská. Trenéři: Salák Alois ml. – Špírová Eva.

Další výsledek hostivického turnaje:

Hostivice - Příbram 32:19, Mělník - Příbram 22:30.

Výsledky turnaje v Poděbradech:

Poděbrady - Bělá 22:20, Hudlice - Bělá 00:00, Poděbrady - Hudlice 00:00,

A jak hodnotil dvě sobotní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Zápas proti Mělníku byl zbytečně nervózni a přetahovali jsme se o jednu branku celý zápas.
Bohužel jsme nevyužili koncovku, kdy jsme poslední minutu hráli přesilovku a zbrkle jsme jí
nevyužili v náš prospěch. Zápas proti Hostivicím byl dle očekávání ve velmi vysokém tempu.
Soupeři jsme stačili pouze 8 minut, pak nám došli sily a soupeř postupně navyšoval vedení.
V tomto zápase bylo jasně vidět, že přijít na 1 trénink za týden bohužel už v této věkové kategorii
nestačí. Přesto musím holky pochválit, přestože zápas nevypustily a bojovaly až do poslední minuty.
V bráně nás oba zápasy držela Eliška Rudolfová, které se povedlo chytit i několik sedmimetrových
hodů a vyložených brankových příležitostí.

Mistrovský turnaj 5.kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v sobotu 2.listopadu v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici, kde se utká od 9:00 s Poděbrady a od 12:05 s Bělou pod Bezdězem.