4.kolo SL starších žákyň - turnaj v Sedlčanech.

Ve čtvrtém podzimním mistrovském turnaji ztratil náš tým starších žákyň neporazitelnost, ze tří sobotních utkání si domů odvezl pouhé 2 body za 1 vítězství, ve zbývajících 2 utkáních si připsal 2 porážky ..........

V sobotu 4.listopadu odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora tři utkání v rámci 4.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY, když se ve sportovní hale v Sedlčanech / pořadatelem zde byla Příbram / postupně střetl s týmy HÁZENÁ Poděbrady, SPARTAK Příbram a SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 15 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY měl až do tohoto turnaje 100% bilanci – ze 7 utkání – 7 vítězství. Až v tomto čtvrtém si připsal první bodové ztráty v mistrovské sezoně a to dvojnásobné, po pohodovém vítězství o 12 branek nad Poděbrady prohrál nejprve o 8 branek s Příbramí a následně o 5 branek s Bělou pod Bezdězem. Ale porážky ke sportu patří a nic hrozného se určitě nestalo. Kutnohorský tým starších žákyň je spolu s Příbramí nadále v čele soutěže se 16 body, soupeř má prozatím lepší celkové skóre.

V sobotním turnaji v Sedlčanech se střelecky opět nejvíce dařilo Natálii Vopěnkové, autorce 29 branek, výrazněji se prosazovala také dvojice  Ema Procházková - Eliška Kernerová.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Vopěnková 29, Procházková 10, Kernerová 7, Jechová 5, Sixtová 2, Chválná 1, Benešová, Červená, Honzová, Vilimovská a Vlášková. Trenér: Salák Alois ml.

Další výsledky sedlčanského turnaje:

Příbram - Hostivice 30:14, Hostivice - Mělník 27:16, Bělá - Poděbrady 23:16, Mělník – Příbram 9:31, Mělník – Poděbrady 6:20.

A jak hodnotil sobotní tři utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

První zápas s Poděbrady jsme zvládli dobře. Druhý zápas proti domácí Příbrami nás stál hodně sil. Se soupeřem
děvčata držela krok 30 minut, ale pak už jim došly síly a poslední 10 minut bylo v roli soupeře. Poslední zápas proti
Bělé jsme vývoj kontrolovali až do 30 minuty. Pak přišlo vyloučení 2 naších hráček a hra ve 4, čehož soupeř využil
a závěr zápasu otočil ve svůj prospěch. V letošní sezóně to jsou první prohry a cenné zkušenosti. Musíme se z toho
poučit, zapracovat na zbytečných chybách v útoku i v obraně a za 3 týdny to obou soupeřům vrátit.

Další program:

Mistrovský turnaj 5.kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v neděli 26.listopadu ve sportovní hale gymnázia v Mělníku, kde se utká od 8:55 hodin s Bělou, od 11:40 hodin s Příbramí a od 13:30 hodin s Poděbrady.