Silvestrovský "Míčový pětiboj" ovládla dvojice Hrčka - Hroch.

V pátečním silvestrovském "Míčovém pětiboji" zvítězila s náskokem 5 bodů dvojice Tomáš Hrčka - Borek Hroch, kategorii jednotlivců vyhrál s 10 body Petr Polívka ..........

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v pátek 28.prosince 2018 ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici tradiční sportovní akci na závěr kalendářního roku – silvestrovský „Míčový pětiboj“ dvojic.

Toto zábavné sportovní zápolení připravil oddíl pro své členy, rodinné příslušníky, kamarády a příznivce letos již po šestnácté.

Přihlášené dvojice mezi sebou soutěží v pěti míčových disciplínách – v nohejbalu, stolním tenisu / zkrácený jeden set do pěti, resp. do sedmi bodů /, střelbě házenkářských sedmiček, basketbalových šestek a fotbalových penalt / každý po pěti pokusech /.

Výsledky se jednotlivým dvojicím ze všech pěti disciplín sčítají a poté se vyhlašuje celkové pořadí, odměněny v podobě láhví sektu si tradičně odnášejí první tři dvojice a také nejlepší jednotlivci – muž a žena, dále soutěžící do 18ti let a také jednotlivec s nejmenším počtem bodů / poslední dva získávají pouze rychlé špunty /.

Letošního, v pořadí již 16.ročníku se zúčastnilo 10 dvojic - tedy 20 účastníků, z toho 1 žena. V prvních dvou disciplínách / nohejbal a stolní tenis / se dvojice utkaly systémem každý s každým / každou tedy čekala poměrně náročná porce 9 + 9 zkrácených setů /.

Po zajímavém a dramatickém sportovním zápolení se nakonec vítězem letošního ročníku stala dvojice Tomáš HrčkaBorek Hroch, vítězem soutěže jednotlivců s 10 body Petr Polívka, vítězkou dámské kategorie se 7 body Kateřina Fišerová / ta byla v soutěži tentokrát jediná /, vítězem kategorie do 18ti let se 7 body Jaroslav Valeš. Cenu útěchy za zisk nejmenšího počtu bodů pobral Roman Černý, který měl 3 body.

Vítězná dvojice Tomáš Hrčka – Borek Hroch vyhrála pětiboj potřetí za poslední čtyři ročníky. S odstupem 5 bodů skončila zkušená dvojice Petr Polívka – Vít Šnajdr, vyrovnaný souboj o 3.místo / tři dvojice s jednobodovými odstupy / nakonec vyzněl nejlépe pro nováčkovskou dvojici Jan Herout – Jiří Šimoníček. Loni druhá dvojice Kateřina Fišerová – Radek Hovorka skončila letos sice předposlední, ovšem proti pánským dvojicím to měla jako jediná smíšená hodně těžké se prosazovat. No a na chvostu startovního pole skončila nejmladší dvojice David Tůma – Jaroslav Valeš. V kategorii jednotlivců, ve které se do konečného pořadí započítává pouze 15 střeleckých pokusů zvítězil celkem přesvědčivě s náskokem 2 bodů Petr Polívka.

V poli 20 účastníků se objevili opět vyznavači či aktivní hráči nejrůznějších sportovních odvětví a všichni si páteční soutěžení náležitě užili, bez ohledu na dosažené výkony i celková umístění. To nakonec nebylo to nejdůležitější.

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora tak touto tradiční sportovní akcí zakončil – pro něj veleúspěšný kalendářní rok 2018.