4.jarní kolo SL minižáků 4+1 - turnaj v Úvalech.

V sobotu proběhl v úvalské sportovní hale čtvrtý jarní mistrovský turnaj SL minižáků 4+1 a mezi devítkou účastníků zde nastoupily také 2 týmy našeho oddílu ...................


V sobotu 18.května proběhl ve sportovní hale v Úvalech čtvrtý jarní mistrovský turnaj Středočeské ligy minižáků 4+1 a mezi 9 účastníky zde nastoupily také 2 týmy SPARTY Kutná Hora.

V této druhé nejmladší házenkářské věkové kategorii se hrají samostatné turnaje, v každém z 5 jarních kol proběhnou střídavě vždy u 2 oddílů. Ve 3.kole to byly turnaje v Příbrami a Mělníku.

Své týmy přihlásilo do soutěže 12 středočeských oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem , SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora plus východočeský TJ Turnov.

Hraje se převážně na dvou zmenšených hřištích miniházená 4+1 a podle specifických pravidel – zápasy se hrají bez skóre, výsledků a tabulek, nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje.

Sobotního turnaje v Úvalech se tedy zúčastnilo 9 týmů z 5 středočeských oddílů – HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, SPARTAK Příbram 1+2+3, SPARTA Kutná Hora 1+2 a domácí SOKOL Úvaly 1+2. Hrálo se na 2 hřištích a na každý tým čekalo 6 utkání s hrací dobou 1x10 minut.

Doprovod SPARTY jako vždy vše podstatné zaznamenával a tak máme k dispozici sestavu a branky obou dvou týmů kutnohorských minižáků v tomto čtvrtém jarním mistrovském turnaji. 

V „jedničce“ střelecky vynikl Jakub Kaucner a dařilo se též dvojici Daniel PařízekViktor Petra, v převážně dívčí „dvojce“ většinu branek nasázela dvojice Adéla ŠpírováAmálie Svobodová.

Za předvedené výkony, bojovnost a nasazení ve všech sobotních utkáních zaslouží celý kutnohorský kolektiv 11 hráčů a hráček velikou pochvalu.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 1 v turnaji celkem:

Kaucner Jakub 37, Pařízek Daniel 25, Petra Viktor 21, Lebeda Marek 7 a Vilimovský Martin 3. Trenérka: Pařízková Ivova.

 

Sestava a branky minižáků SPARTY 2 v turnaji celkem:

Špírová Adéla 38, Svobodová Amálie 35, Netolická Vendula 6, Štípková Klára 2, Myslivečková Michaela a Seifert Jakub. Trenérka: Pařízková Ivova.

 

A jak hodnotila čtvrtý jarní mistrovský turnaj  trenérka SPARTY Ivona Pařízková ?

V Úvalech bojovaly dva týmy, když přišla řada omluvenek a třetí tým se nepodařilo postavit. Tým děvčat s jedním chlapcem na střídání předvedl pěknou hru, co se týká obrany a přihrávek, vedlo se též v gólovém zakončení. I tento tým nakonec neměl na střídání, neboť došlo ke zranění jedné hráčky, které přejeme rychlou rekonvalescenci. Chlapecký tým neměl na střídání, což se v průběhu turnaje však nijak neprojevilo. Po prvotním zaváhání  hlavně v obraně a přihrávkách i tento tým předvedl pěknou hru plnou přihrávek a proměněných střel na branku. Za nasazení si zaslouží všichni velkou pochvalu. 

 

Poslední pátý mistrovský turnaj Středočeské ligy minižáků 4+1 čeká kutnohorské týmy v neděli 2.června na venkovním hřišti házené v Kostelci nad Labem.