OBLASTNÍ PŘEBOR minižáků a přípravek.

V nedělním mistrovském turnaji ve Zruči - již čtvrtém podzimním - skončil první tým minižáků SPARTY druhý, stejně jako přípravka, "B" tým minižáků byl pátý ..........

V neděli 2.října se na venkovním hřišti ve Zruči nad Sázavou konal již čtvrtý podzimní mistrovský turnaj středočeského OBLASTNÍHO PŘEBORU minižáků a přípravek. V těchto dvou nejmladších věkových kategoriích se hraje střídavě u každého z přihlášených oddílů / letos jich je 8 / a každá kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1.

Do čtvrtého podzimního turnaje se přihlásilo 8 družstev minižáků / po jednom z Bělé p.B., Mělníka, Mladé Boleslavi, Příbrami, Úval, Zruče n/S. a dvě družstva přihlásila Kutná Hora / a 5 družstev přípravek / z Bělé p.B., Hudlic, Kutné Hory, Úval a Zruče n/S. /.

Kategorie minižáků  se tentokrát hrála ve 2 skupinách po 4 týmech, Vítězové skupin se křížem utkali s druhým ze druhé skupiny v semifinále, jejich vítězové potom ve finále a pozažení v utkání o 3.místo. Obdobné to bylo u týmů ze 3.-4.míst, nejprve křížem třetí ze čtvrtým a poté vítězové o 5.místo a poražení o 7.místo.

První tým minižáků SPARTY Kutná Hora obsadil ve své základní skupině 2.místo / prohrál zde své úvodní utkání se Zručí /, potom zvítězil v semifinále nad Bělou a ve finále podlehl o branku domácí JISKŘE Zruč. Celkově tedy obsadil v turnaji 2.místo a nadále vede jasně průběžnou tabulku soutěže. Týmu citelně chyběl střelecky disponovaný Men a odehrál turnaj pouze v pěti, tedy bez možnosti střídání. O většinu branek se postarala trojice T.Flachs, O.Ginter a R.Mommers.

„B“ tým minižáků SPARTY ve skupině obsadil 3.místo, potom porazil o umístění Mělník a v utkání o 5.místo porazil o branku Úvaly. Tento tým byl složen z pěti děvčat, které doplnil J.Flachs.

Kategorie přípravek se hrála systémem každý s každým a s plným bodovým ziskem zvítězil SOKOL Bělá p.Bezdězem. Tým SPARTY Kutná Hora předvedl opět velmi dobrý výkon, podlehl pouze vítězi turnaje a s odstupem 2 bodů obsadil výborné druhé místo. O většinu branek týmu minižáků se postarala dvojice F.Klouček – O.Kocourek,