OBLASTNÍ PŘEBOR minižáků a přípravek byl zahájen.

Náš oddíl byl pořadatelem úvodního podzimního mistrovského turnaje v těchto dvou nejmladších mládežnických kategoriích, ve kterých se na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově představilo 11 týmů ..........

V sobotu 3.září se na venkovním hřišti házené v Kutné Hoře uskutečnil první podzimní mistrovský turnaj středočeského OBLASTNÍHO PŘEBORU minižáků a přípravek. V těchto dvou nejmladších věkových kategoriích se hraje střídavě u každého z přihlášených oddílů / letos jich je 8 / a každá kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1.

Do úvodního podzimního turnaje se původně přihlásilo 8 družstev minižáků / po jednom z Bělé p.B., Hudlic, Mělníka, Mladé Boleslavi, Příbrami, Úval a dvě družstva přihlásila domácí Kutná Hora / a 4 družstva přípravek / z Bělé p.B., Kutné Hory, Mladé Boleslavi a Zruče n/S. /. Den před turnajem se však pro nedostatek hráčů odhlásil z kategorie minižáků tým Mělníka a Úval a tak zde zbylo týmů šest. Naopak ještě druhý tým do kategorie přípravek přihlásila pořádající SPARTA Kutná Hora.

V kategorii minižáků  si na výbornou počínal první tým SPARTY, který ve všech pěti utkáních své soupeře jasně přehrával a s plným bodovým ziskem v turnaji zvítězil. Nejvíce nastřílených a nejméně obdržených branek to jenom potvrzuje. Střelecky se dokázalo prosadit všech 7 hráčů tohoto kolektivu, nejvíce Men a Flachs T. S odstupem dvou bodů obsadila 2.místo Mladá Boleslav, třetí skončila Bělá pod Bezdězem. „B“ tým SPARTY složený výhradně z děvčat / plus brankář Ginter / skončil se ziskem 4 bodů na 4.místě.

Kategorii přípravek vyhrála s plným bodovým ziskem Bělá pod Bezdězem před Mladou Boleslaví. První tým SPARTY skončil na místě třetím, „béčko“ na místě čtvrtém.

Sestava a branky „A“ minižáků SPARTY v turnaji celkem:

Men 32, Flasch T. 24, Mommers R. 17, Ginter  11, Fojta 8, Flachs J. 7 a Valeš 5. Trenér: Salák Alois.

Sestava a branky „B“ minižáků SPARTY v turnaji celkem:

Ginter /br/ - Krupková 22, Netolická 16, Neumanová 10, Judytková 1, Kocourková 1, Rousová 1 a Vlasáková. 1. Trenérka: Saláková Andrea.

Sestava a branky „A“ přípravky SPARTY v turnaji celkem:

Pavlík 13, Novák 11, Kotlářová, Mommers M., Seiler a Šnajdrová. Trenér: Jiří Červenka.

Sestava a branky „B“ přípravky SPARTY v turnaji celkem:

Klouček 18, Kocourek 2, Salák, Kernerová, Růžička, Veselý a Vlasáková Š. Trenér: Tomáš Hájek.

Druhý podzimní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU minižáků a přípravek se koná v sobotu  17.září ve sportovní hale v Mladé Boleslavi.