1.jarní kolo SL ml.dorostu: HÁZENÁ Mělník - SPARTA 43:26 / 23:13 /

Včera zahájil jarní část Středočeské ligy také náš tým mladších dorostenců a v hale vedoucího Mělníka příliš šancí na úspěch neměl, domů se vrátil s porážkou o 17 branek ..........

V sobotu 1.dubna zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část STŘEDOČESKÉ LIGY, když v mistrovském utkání 1.jarního kola nastoupil od 15:00 hodin ve sportovní hale v Mělníku proti domácímu týmu HÁZENÁ Mělník.

V podzimní části této soutěže startovalo 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým s hrací dobou 2x30 minut. V zimní přestávce však Bělá pod Bezdězem svůj tým ze soutěže odhlásila a tak se jarní část dohraje pouze s 5 týmy.

SPARTA měla celý podzim problém s nedostatečným počtem hráčů z kategorie mladších dorostenců a tak převážnou část kádru tvořili hráči z kategorie starších žáků. Ti sice mnohdy na o 2-3 roky starší protihráče nestačili fyzicky i rychlostně, na druhou stranu v soutěži získávali cenné zkušenosti a to bylo přínosné pro jejich další herní i výkonnostní růst. Výsledky ovšem dle toho vypadaly, 5 utkání – 5 porážek, to však nebylo až tak důležité. A do jarní části soutěže tým nastupoval ve stejném složení.

V sobotním utkání byl domácí Mělník / který na podzim v Kutné Hoře zvítězil jasně 20:40 / od úvodních minut jasně lepší a již v poločase měl k dobru náskok 10 branek, když vedl 23:13. A obraz hry se nezměnil ani v poločase druhém, domácí měli nadále herní převahu a bez problémů dovedli utkání do vítězného konce v poměru 43:26. V průběžné tabulce soutěže jsou nadále na 1.místě s bilancí 9 – 8-0-1, naopak kutnohorský tým tabulku uzavírá s bilancí 7 – 1-0-6.

Střelecky se nejvíce prosazovala nová posila SPARTY, která přišla v zimní přestávce ze Zruče nad Sázavou na hostování do konce sezony -  Honza Šveněk, který soupeři nasázel 12 branek, výrazněji ho dokázala podporovat trojice Pícha, Hanuš.

SESTAVA a BRANKY: Hudec Damián /br/ - Šveněk Jan 12, Pícha Kryštof 5, Hanuš Václav 4, Pavlík Matěj 3, Hovorka Kamil 1, Šklíba David 1, Hráček David, Pelikán Matěj a Pelikán Tomáš. Trenéři: Červenka Jiří – Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 7 – 4, SEDMIČKY: 3/3 – 4/4, ROZHODČÍ: Větrovská - Skružný, DIVÁCI: 20.

Druhé jarní mistrovské utkání STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 23.dubna a to v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, ve které přivítá od 15:00 hodin tým SPARTAKU Příbram.