1.kolo SP ml.dorostu: SPARTAK Příbram - SPARTA 27 : 35 / 13:17 /

Náš tým mladších dorostenců zahájil nový mistrovský ročník SP velmi dobře, z nedělního utkání v Příbrami se vrátil domů se 2 body za osmibrankové vítězství ..........

V neděli 16.září zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, když v utkání 1.kola nastoupil od 15:00 hodin na venkovním hřišti týmu SPARTAK Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Od úvodních minut byl většinou ve vedení tým domácích, 5.minutě byl stav 4:1, ve 12.minutě 7:3, v 19.minutě 9:6 a ve 20.minutě 11:8. Ve 22.minutě hosté srovnali na 11:11, o minutu později vedli ještě jednou domácí a to 12:11. Ale závěr poločasu se lépe vydařil dorostencům SPARTY, kteří nejprve 3 brankami otočili na 12:14 a po snížení domácích na 13:14 dalšími 3 brankami v řadě stanovili poločasový výsledek na 13:17.

V první polovině 2.poločasu si hosté udržovali 3-5 brankový náskok, ve 35.minutě byl stav 15:19, ve 40.minutě 18:21 a ve 45.minutě 20:24. V závěrečných 15ti minutách již byla herní převaha kutnohorských dorostenců výraznější a rozdíl ve skóre narůstal, v 50.minutě byl stav již 22:29. Pět minut před koncem sice domácí dokázali snížit 2x na rozdíl 4 branek – na 26:30 a 27:31, to však bylo z jejich strany vše. Hosté v závěru 4 brankami v řadě upravili na konečných 27:35. Z Příbrami si tak odvezli oba body zaslouženě.

Kutnohorský tým mladších dorostenců tedy zahájil podzimní část soutěže vítězně, na něm měl velkou zásluhu brankář Jarda Valeš a dvojice střelců David Novák - Filip Klouček. A dařilo se i dvojici Petr CapouchMatěj Novotný. Pochvalu za dobrý výkon i konečný výsledek však zasluhují i všichni ostatní, kteří v nedělním utkání v Příbrami v týmu SPARTY nastoupili.

Z týmu domácích byl jednoznačně nejlepší střelec Němec, autor 12 branek, 5 jich přidal Hadač, 4 Šíp.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Zápas byl velmi vyrovnaný. Chyběli nám dvě velké opory, Jiří Červený a Ondřej Šimon. Navíc těsně před odjezdem se omluvil Filip Novák a Mikuláš Ečer, takže jsme jeli s většinou hráčů z kategorie starších žáků. Ze začátku nám chyběla souhra a obrana nefungovala, jak měla, naštěstí vše hasil dobře chytající Jaroslav Valeš. Přechod do rychlého protiútoku byl doslova tristní, cca 7-8 ztrát míče bylo jen v prvním poločase. Postupem času nám však začala fungovat obrana a trpělivě jsme snižovali náskok soupeře. V útoku se dobře prezentovalo duo Filip Klouček, David Novák, později se k nim přidali i ostatní hráči. Druhý poločas už byl výrazněji v naší režii, byť se náš náskok soupeř snažil bojovností dotahovat. Naštěstí marně. Zápas ukázal, že máme ještě na čem pracovat.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Novák D. 11, Klouček 9, Capouch 5, Novotný 5, Štícha A. 2, Rakaš 1, Veselý 1, Salák 1 a Valach. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 3/1 – 0, ROZHODČÍ: Pecka - Procházka / oba Příbram /, DIVÁCI: 15.

Další výsledek 1.kola:

JISKRA Zruč n/S. – TJ Praha Chodov JM  23:37.

Za týden, v neděli 23.září čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 2.kola SP, ve kterém přivítá ve sportovní hale Klimeška od 10:30 hodin svého okresního rivala, tým JISKRY Zruč nad Sázavou.