20.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SPARTA - HBC Strakonice 15:29 / 9:11 /

Ve včerejším domácím druholigovém utkání se Strakonicemi vydržel náš tým mladších dorostenců se soupeřem držet krok po celý 1.poločas, v tom druhém již nestačil a na body opět nedosáhl ........................

V neděli 21.dubna čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 20.kola 2.ligy MD JVČ, ve kterém  přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 16:00 hodin jihočeského soupeře – tým HBC Strakonice 1921. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

Postavení obou soupeřů v průběžné tabulce soutěže – SPARTA poslední bez bodu, Strakonice třetí s 22 body jasně naznačovalo, kdo je v utkání favorit – hosté z jihu Čech.

Mladší dorostenci SPARTY ale od úvodních minut drželi se soupeřem krok, v 9.minutě vedli 3:1, ve 14.minutě 4:3 a ještě ve 21.minutě byl stav nerozhodný 7:7. Hosté až v závěru prvního dějství potvrdili roli favorita a do kabin nakonec odcházeli s náskokem 2 branek za stavu 9:11.

2.poločas již měl očekávaný průběh, hosté na tom byli hlavně fyzicky o mnoho lépe a skóre se začalo přece jenom vyvíjet v jejich prospěch. Ve 34.minutě byl stav 10:15 a stejný rozdíl platil ještě na začátku 42.minuty za stavu 13:18. Ale pak následovala šňůra 8 branek hostů a na začátku 54.minuty již byl stav 13:26. V závěru se již nic podstatného nestalo, skóre se pouze posunulo na konečných 15:29.

Hosté tedy v nedělním utkání potvrdili roli favorita a zaslouženě si odvezli oba body, kutnohorský tým však nepodal špatný výkon a hlavně v první polovině utkání byl hostům hodně vyrovnaným soupeřem. S přibývajícím časem se ale projevila fyzická i herní převaha strakonických a to rozhodlo.

Tým mladších dorostenců SPARTY sice ani tentokrát na body nedosáhl, přesto zaslouží za nasazení i bojovnost určitě pochvalu, nic nevypustil a bojoval až do konce.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Hanuš 4, Kostrec 3, Kamenář 2, Pektor O. 2, Šklíba 2, Hovorka K. 1, Stýblo 1, Čábelka, Janoušek, Kail, Němeček a Rudolf. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 3/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 42.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Náš předposlední jarní zápas měl podobné charakteristiky jako tři předchozí. Pokud máme síly, jsme schopni hrát
vyrovnaně i se soupeři výrazně lépe postavenými v tabulce, ale ve chvíli, kdy musíme prostřídat větší počet hráčů
nás soupeř přehrává. Strakonice se navíc prezentovali velmi dobrou obranou se skvělými brankáři, kteří nám dělali
celý zápas problém. Přesto jsme odehráli skvělý první poločas, kdy jsme se se soupeřem přetahovali o vedení a
evidentně jsme ho zaskočili naší agresivní obranou, za kterou se dařilo i brankářům. Bohužel, jak jsem psal výše,
ve druhém se naplno projevila fyzická převaha soupeře a ten zaslouženě zvítězil. Přesto bych rád všem hráčům
poděkoval, na výkonech týmu je jasný postup kupředu, a sice ještě nevyhrává, ale oproti podzimu dokáže i těžké
soupeře hodně potrápit. Všichni hráči bojovali a odevzdali maximum. Všem děkuji.

Ostatní výsledky 20.kola:

SOKOL Úvaly - LIONS Hostivice 22:28, LOKO Vršovice - JISKRA Havlíčkův Brod 35:34, 1.HC Pardubice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 28:26, TALENT Plzeň B – JISKRA Třeboň B 46:20, HÁZENÁ Rokycany měly VOLNO.

Příští program:

Ve 21.kole 2.ligy JV-Čechy má tým mladších dorostenců SPARTY volno, v posledním 22.kole přivítá v neděli 5.května od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici západočeského soupeře, tým TALENT ŠKODA JS Plzeň B..