20.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SPARTA - LOKOMOTIVA Vršovice 31:30 / 17:15 /

Výborný výkon podal v nedělním dopoledním druholigovém utkání náš tým mladších dorostenců, který si po zásluze připsal do tabulky oba body za těsné vítězství nad favorizovanou vršovickou Lokomotivou ...................


V neděli 13.dubna čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 20.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 10:00 hodin pražského soupeře, tým LOKOMOTIVA Vršovice.

Po 19.kole byl nedělní soupeř SPARTY v průběžné tabulce soutěže na 6.místě se ziskem 23 bodů / bilance 19-11-1-7 /, SPARTA na 9.místě měla 13 bodů/ bilance 19-6-1-12/. V podzimním vzájemném utkání prohrála SPARTA na palubovce Vršovic 35:23, po poločasovém vedení domácích 21:13. S ohledem na postavení obou soupeřů v druholigové tabulce přijížděl pražský tým do Kutné Hory k nedělnímu utkání určitě v roli vysokého favorita.

 

Ale domácí borci od úvodních minut příkladně bojovali a většinu hracího času byli ve vedení. Naopak hosté vedli pouze ve 2.minutě 1:2, v dalším průběhu prvního dějství tým SPARTY postupně navyšoval své vedení. V 6.minutě vedl 5:2, ve 13.minutě sice jen 8:7, ale v 18.minutě 12:8 a ve 20.minutě stejným rozdílem - 13:9. Potom sice následoval „hluchý“ úsek, ve kterém hosté 5 brankovou šňůrou otočili na 13:14 a ještě na začátku 28.minuty vedli 14:15, závěr poločasu však patřil jasně domácím, kteří 3 brankami stanovili jeho příznivý stav na 17:15.

 

V úvodu 2.poločasu hosté sice snížili na 17:16, ale do 39.minuty domácí odskočili na 20:16 a stejným rozdílem vedli ještě ve 45.minutě, kdy byl stav 24:20. Následně hosté sice 3x snížili na rozdíl 2 branek, na 24:22, 25:23 a ve 21.minutě na 26:24, poté 4x na rozdíl branky jediné, na 27:26, 28:27, 29:28, v polovině 59.minuty na 30:29 a dokonce na začátku poslední 60.minuty vyrovnali na 30:30. S tím vším si ale kutnohorský tým dokázal poradit a poslední slovo v dramatickém závěru měl nakonec on. Jeho nejlepší střelec Kostrec 31 vteřin před koncem svou nedělní devátou a celkově 31 brankou stanovil konečný výsledek na 31:30.

Dorostenci SPARTY nastupovali do nedělního utkání poměrně oslabeni s pouhými 2 hráči na střídání do pole, přesto celý zápas příkladně bojovali a úspěch se dostavil. Vítězství nad silným sebevědomým soupeřem se určitě počítá.  

Velmi dobře zachytal Chvojka, střelecky tým hlavně táhla trojice Kostrec, Hanuš, Hirš, neméně důležité branky však dali i další hráči. Celý kolektiv zaslouží za výborný výkon i parádní výsledek v nedělním druholigovém utkání velkou pochvalu.

 

SESTAVA a BRANKY: Chvojka /br/ - Kostrec 9, Hanuš 8, Hirš 6, Pektor 3, Němeček 2, Pánek 2, Kamenář 1 a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

 

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 6 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Radník – Šimon, DIVÁCI: 30.

 

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Soupeř z Vršovic přijel v roli velkého favorita, byl na rozdíl od nás v plné sestavě a ještě nikdy jsme s tímto soupeřem nedokázali bodovat a ani uhrát těsný výsledek. Navíc v naší sestavě chybělo několik hráčů a nastupovali jsme pouze s jedním brankářem a dvěma hráči na střídání. Naši kluci ale přistoupili k utkání hodně motivovaně a se soupeřem od začátku drželi krok a dokonce byli častěji ve vedení. v obraně jsme dokázali pokrýt nebezpečné hráče soupeře, problémy nám dělal pouze vršovický křídelní a celkem slušně chytal brankář. V útoku jsme těžili z poměrně pestré kombinační hry, kdy se nám dařilo zakončovat efektivně jak ze spojek tak z křídel a k tomu se individuálně díky své rychlosti prosazoval Kostrec. Díky tomu všemu jsme v hektickém závěru dokázali uhájit jednogólový náskok a cenné vítězství zůstalo doma. Střelecky tentokrát tým táhl Kostrec, Hanuš a Hirš, ale skvělý výkon, nasazení a bojovnost ukázali i všichni ostatní. Všem hráčům patří dík a gratulace k velmi důležitému, byť nečekanému vítězství.

 

Ostatní výsledky 20.kola:

SOKOL Úvaly - SPARTAK Sezimovo Ústí 44:37, Rokycany - HBC Strakonice 1921 15:35, SOKOL Šťáhlavy – 1.HC Pardubice 25:30, POSÁZAVÍ - TALENT Plzeň B 26:43, JIHOČEŠI - HK SLAVIA VŠ Plzeň odloženo.

 

Příští program:

V předposledním 21.kole 2.ligy JV-Čechy zajíždí tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 27.dubna do Plzně, kde nastoupí od 17:00 hodin ve sportovní hale místního týmu – HK SLAVIA VŠ Plzeň