4.kolo 2.ligy ml.dorostenců: SPARTA - SOKOL Úvaly 24:33 / 11:14 /

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání náš tým mladších dorostenců dlouho vzdoroval favorizovaným Úvalům, které si nakonec výrazně lepším závěrem odvezly oba body ...................

V neděli 6.října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 4.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 15:00 hodin svého středočeského rivala – tým SOKOL Úvaly.

Zatímco kutnohorský tým měl z úvodních 3 utkání na svém kontě 4 body - bilance 2 vítězství a 1 porážky, Úvaly na tom byly o něco lépe, 5 bodů za bilanci 2 vítězství a 1 remízy.

Hosté začali nedělní utkání lépe a ve 4.minutě vedli 0:2, domácí však rychle zareagovali a v 10.minutě přešli do vedení 4:2, ve 13.minutě vedli ještě 6:4. Další minuty patřily hostům, kteří si do 22.minuty vzali zpět dvoubrankové vedení, stav byl 6:8. Následně mladší dorostenci SPARTY srovnali na 8:8 a 9:9, závěr prvního dějství ale zvládli lépe hosté, kteří nakonec do kabin odcházeli s tříbrankovým vedením, stav byl 11:14.

Na začátku 2.poločasu hosté 2x odskočili na rozdíl 4 branek – 11:15 a 12:16, domácí se však drželi na dostřel. Nejprve 2x snížili na rozdíl branky jediné, na 15:16 a 16:17 a ve 40. a 41.minutě 2x srovnali krok, stav byl nejprve 17:17, později 18:18. Ještě na začátku 46.minuty domácí prohrávali pouze o branku – 20:21, závěrečná čtvrthodinka však patřila jasně hostům. Ti v rozmezí 46.-52.minuty zaznamenali 6 branek v řadě, odskočili na 20:27 a bylo rozhodnuto. V samém závěru utkání potom ještě navýšili své vedení až na konečný rozdíl 9 branek. Z Kutné Hory si tak odvezli zaslouženě oba body za vítězství v poměru 24:33.

Kutnohorský tým mladších dorostenců dlouho držel s předním týmem tabulky krok a o nadějný výsledek přišel až v poslední čtvrtině utkání, kdy hosté jasně ovládli hru. Přesto zaslouží celý kolektiv za odvedený výkon určitě velkou pochvalu.

V nedělním utkání velmi dobře zachytal brankář Hudec, střelecky tým hlavně držela dvojice ČábelkaKostrec. Ostatní se již prosazovali podstatně méně a to byl také jeden z důvodů porážky.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Chvojka /br/ - Čábelka 7, Kostrec 7, Hanuš 4, Pektor O. 2, Hirš 2, Stýblo 1, Janoušek, Kail, Kamenář, Košťál, Loužil, Pánek O. a Rudolf, Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 5, SEDMIČKY: 3/2 – 1/0, ROZHODČÍ: Lehký – Radník, DIVÁCI: 52.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Soupeř z Úval byl fyzicky i technicky vyspělejší, přesto jsme s ním dokázali držet  tři čtvrtě zápasu krok. Bohužel se nám poslední dobou nedaří střelba z dálky  a potom je pro naše menší technické hráče problém prosadit se proti zatažené kompaktní obraně. První klíčové zaváhání přišlo na konci prvního poločasu, kdy jsme třemi banálními chybami dovolili soupeři odskočit na rozdíl tří branek. Patnáct minut druhého poločasu jsme velmi těžko tento náskok eliminovali na rozdíl jediného gólu, ale pak opět přišly v rychlém sledu tři jednoduché chyby a soupeř si vzal náskok zpět. Na další korekci už nám nezbývali síly a ve zbytku utkání soupeř navýšil náskok na konečný rozdíl. Střelecky nás v tomto zápase drželi Kostrec s Čábelkou a velmi dobře zachytal Hudec. Bohužel měli jsme málo střelby, chyběl nám rychlý přechod a v klíčových okamžicích jsme doplatili na nesoustředěnost. Nezbývá, než se poučit ze svých chyb a zamakat na tréninku.

Ostatní výsledky 4.kola:

POSÁZAVÍ - HBC Strakonice 1921 22:29, JIHOČEŠI - SOKOL Šťáhlavy 31:21, HÁZENÁ Rokycany - LOKOMOTIVA Vršovice 20:30, HK SLAVIA VŠ Plzeň - SPARTAK Sezimovo Ústí 24:28, TALENT Plzeň B - 1.HC Pardubice 46:27,

Příští program:

V 5.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 12.října od 16:00 hodin ve sportovní hale západočeského soupeře, týmu SOKOL Šťáhlavy