4.kolo SP ml.dorostu: SPARTA - SPARTAK Příbram 44 : 21 / 22:6 /

Náš tým mladších dorostenců včera před obědem v mistrovském utkání 4.kola SP s přehledem porazil o 23 branek tým Příbrami a je nadále v čele průběžné tabulky ..........

V sobotu 13.října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora odvetné mistrovské utkání 4.kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém přivítal od 10:30 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici tým SPARTAKU Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut. V 1.kole zvítězili kutnohorští dorostenci v Příbrami 35:27.

Úvodní minuty sobotního utkání byly celkem vyrovnané, v 9.minutě vedli domácí 3:2, ve 12.minutě 5:3. Avšak následná pasáž v rozmezí 13.-22.minuty vyzněla jasně pro dorostence SPARTY, kteří 9ti brankami v řadě odskočili soupeři na 14:3. A jejich jasná převaha pokračovala i ve zbytku 1.poločasu, když své vedení navýšili až na 22:6.

V první desetiminutovce 2.poločasu potom kutnohorský tým utekl až na rozdíl 20ti brankový, na 28:8. V dalším průběhu již bylo utkání brankově i herně celkem vyrovnané, domácí vedli v 56.minutě 42:17, hosté potom v závěru snížili na konečných 44:21.

Mladší dorostenci SPARTY tak potvrdili v sobotním utkání roli favorita a svého soupeře jasně přehráli, s přehledem vysoko porazili a nadále vedou tabulku soutěže bez ztráty bodu. K tradičním oporám patřil brankář Valeš a střelci Červený, Šimon a D.Novák. Ale výrazněji se dokázal prosadit také Klouček a hlavně Machander / ten se trefil v této kategorii vůbec poprvé / a P.Pektor. A i když byla k vidění ve hře SPARTY celá řada nepřesností, na jednoznačném vítězství to nic nemohlo změnit.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Zápas proti Příbrami jsme měli základní soupisku doplněnou o starší žáky, soupeře jsme přehrávali od prvních minut, hrála se rychlá dynamická házená. Kluci dodržovali taktické pokyny, přesto jsme se nevyvarovali některých chyb. V závěru zápasu jsme hodně prostřídali sestavu, aby si zahráli kluci na jiných postech. Líbilo se mi, že se snažili využívat k zakončení mladší spoluhráče, aby získávali nové zkušenosti. Konečně si dal svůj první gól nový spoluhráč Machander. Byl to velmi kolektivní a bojovný výkon. Sympatické bylo, že soupeř nic nevzdával a pořád hrál do konce.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 11, Šimon 10, Novák D. 8, Klouček 5, Pektor P. 5, Machander 4, Veselý 1, Capouch a Novotný. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 0 – 1/0, ROZHODČÍ: Salák st. – Veselý Š. / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 36.

Další výsledek 4.kola:

TJ Praha Chodov JM – JISKRA Zruč n/Sázavou  00:00.

Za týden, v neděli 21.října čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 5.kola SP, ve kterém nastoupí od 15:00 hodin ve sportovní hale JISKRY Zruč nad Sázavou.