5.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SOKOL Šťáhlavy - SPARTA 33:33 / 17:17 /

V dnešním odpoledním druholigovém utkání podal náš tým mladších dorostenců ve Šťáhlavech velmi dobrý bojovný výkon a po zásluze si domů odvezl bod za remízu .......................

V sobotu 12.října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 5.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale západočeského soupeře, týmu SOKOL Šťáhlavy.

Bilance obou soupeřů byla před sobotním utkáním totožná, po 4 utkáních měly oba týmy po 4 bodech za 2 vítězství a 2 porážky. Pro SPARTU hovořilo výrazně lepší skóre, pro Šťáhlavy výhoda domácího prostředí. A tak se dalo čekat zajímavé vyrovnané utkání. A to se skutečně naplnilo.

Po vedení hostů 0:1 a 1:2 přešli domácí do 8.minuty do vedení 5:2, na začátku 13.minuty prozměnu vedli hosté 5:7, ve 14.minutě 6:9. A vedení o 1-2 branky si udržovali až do 20.minuty, kdy byl stav 12:13. Na to domácí odpověděli 3 brankami v řadě a ve 23.minutě přešli do vedení 15:13. Kutnohorský tým však zareagoval 4 brankami v řadě a na začátku 29.minuty přešel do vedení 15:17. Škoda, že v závěru dovolil domácím srovnat na poločasových 17:17. Ale utkání měl dobře rozehrané.

Na začátku 2.poločasu domácí 2x o branku vedli, postupně 18:17 a 19:18, šňůra 4 branek hostů znamenala ve 37.minutě jejich vedení 19:22, o minutu později 20:23. Domácí následně několikrát snížili na rozdíl branky jediné, kutnohorský tým však pokračoval v dobrém výkonu a ještě 4x měl k dobru náskok 3 branek, naposledy v 52.minutě, kdy byl stav 26:29. Domácí však nejprve 2x snížili na rozdíl 1 branky, na 28:29 a 29:30, v 57.minutě vyrovnali na 30:30, o minutu později na 31:31 a na začátku 59.minuty dokonce přešli do vedení 32:31. Hosté vzápětí dokázali vyrovnat na 32:32, domácí však 35 vteřin před koncem opět o branku vedli – 33:32. Poslední slovo v utkání však měli přece jenom hosté, kteří zásluhou Hanuše dokázali v čase 59:58 vyrovnat na konečných 33:33.

Zajímavý zápas tak skončil dělbou bodů a oba soupeři tak mohli být asi spokojeni. Domácí sice v závěru sahali po vítězství, hosté, kteří valnou část utkání a hlavně 2.poločasu vedli, dokázali v závěru srovnat.

V sobotním utkání spolehlivě zachytal Hudec, opět střelecky vynikl Kostrec, autor 11 branek a zdatně mu sekundoval Hanuš s 8 brankami. A dařilo se též dvojici Pánek - Pektor, spolehlivé výkony však podali i všichni ostatní, kteří do utkání zasáhli. A všem bez rozdílu patří za předvedenou hru i pěkný výsledek velká gratulace a pochvala.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Chvojka /br/ - Kostrec 11, Hanuš 8, Pánek O. 6, Pektor O. 5, Kamenář 3, Hirš 1, Hovorka, Janoušek, Kail, Loužil a Stýblo. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 2/2 – 5/4, ROZHODČÍ: Krauter – Ulrychová, DIVÁCI: 40.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Červenka ?

Proti soupeři ze Šťáhlav jsme sehráli vyrovnaný zápas, kdy se oba týmy střídaly v průběžném vedení. Bohužel se nám nepovedly koncovky obou poločasů a za celý zápas jsme měli vysoký počet ztrát míče což nás možná stálo ten bod navíc. Pozitivně hodnotím přístup a nasazení jednotlivých hráčů, zde si myslím, že jsme udělali velký pokrok. Dobře fungoval náš obranný systém 1,2,3, i hra v postupném útoku. Pracovat musíme stále na rychlém přechodu a celkové spolupráci v obranné činnosti. Všem hráčům, ať už hráli celý zápas nebo jen pár minut bych chtěl poděkovat, protože každý z nich má na konečném výsledku svůj podíl.

Ostatní výsledky 5.kola:

SOKOL Úvaly - HÁZENÁ Rokycany 30:10, SPARTAK Sezimovo Ústí - TALENT Plzeň B 36:36, HBC Strakonice 1921 - JIHOČEŠI 37:27, LOKOMOTIVA Vršovice – HK SLAVIA VŠ Plzeň 00:00, 1.HC Pardubice HK – POSÁZAVÍ 00:00.

Příští program:

V 6.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 20.září od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici silného jihočeského soupeře – vedoucí a doposud 100% tým HBC JPV Strakonice 1921