6.kolo SP ml.dorostu: SPARTA - TJ Chodov JM 35 : 32 / 16:15 /

V posledním podzimním mistrovském utkání porazil náš tým mladších dorostenců v sobotu po obědě nebezpečný Chodov o 3 branky a bude přezimovat na prvním místě soutěže ..........

V sobotu 3.listopadu čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora odvetné mistrovské utkání 6.kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém přivítal od 13:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici pražský tým TJ Chodov JM.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, dvě kola na podzim 2018 a dvě kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut. V utkání 3.kola zvítězili kutnohorští dorostenci na palubovce Chodova dost překvapivě 35:28, když v poločase o 3 branky prohrávali. V průběžné tabulce byla SPARTA před tímto utkáním první, Chodov druhý. A tak se hrálo o podzimního „půlmistra“.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, domácí vedli 2:0, hosté srovnali do 4.minuty na 2:2, následně padaly branky po jedné na obou stranách a v 8.minutě to bylo 5:5. Avšak v dalším průběhu prvního dějství domácí přidali a svého soupeře celkem jasně přehrávali, ve 13.minutě vedli 9:5, v 19.minutě již 12:6 a o minutu později ještě 13:7. Ale v závěrečné desetiminutovce svůj náskok zbytečně prohospodařili, hosté totiž postupně snižovali až na konečný rozdíl branky jediné. 1.poločas tak skončil vedením SPARTY 16:15.

Od začátku 2.poločasu domácí postupně navyšovali své vedení, nejprve odskočili na 18:15, ve 37.minutě na 22:18 a ve 42.minutě na 27:21. Ale hosté se nevzdávali a opět postupně dotahovali. Nejprve 5x na rozdíl 3 branek, na 28:25, 29:26, 30:27, 31:28, 32:29 a po vedení SPARTY 33:29 v 58.minutě dokonce rozdíl 2 branek, na 33:31. Když ale nejlepší střelec utkání Červený zvýšil v předposlední minutě na 34:31, bylo rozhodnuto. V poslední minutě již padlo po jedné brance na obou stranách a to znamenalo, že kutnohorský tým mladších dorostenců v posledním podzimním utkání zvítězil nad svým pronásledovatelem 35:32 a bude přezimovat v průběžné tabulce soutěže na prvním místě. Prozatím s 5ti bodovým náskokem, Chodov však má k dobru dohrávku domácího utkání s poslední Příbramí.

Proti Chodovu spolehlivě zachytal Jarda Valeš, ovšem nejlepším hráčem i střelcem utkání byl jednoznačně Jirka Červený, který k 5ti brankám z 1.poločasu přidal dalších 10 v poločase druhém a měl hlavní zásluhu na konečném vítězství. Velmi dobře zahrál Ondra Šimon a také on se dokázal výrazně střelecky prosazoval. Ale velmi dobrý výkon podali i všichni ostatní. Celý kolektiv mladších dorostenců SPARTY tak zasluhuje za sobotní vítězství i celou podzimní sezónu velkou pochvalu.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

Zápas s největším konkurentem v soutěži jsme rozehráli poměrně dobře. Kluci pracovali a plnili to, na čem jsme se domluvili. Základní sestava přehrávala soupeře v obranné i útočné činnosti. Při prostřídání došlo k nebezpečnému snížení ze strany soupeře. Ovšem myslím, že je potřeba, aby se i ostatní hráči otrkali. Příležitost dostala celá lavička, která byla doplněna staršími žáky. Ani ti se ovšem neztratili. K nikomu z hráčů nemám větší výtku. Každý v týmu měl svůj úkol a ten splnil. Kluky chválím a gratuluji k podzimnímu prvenství v tabulce. V jarní části se těším na potvrzení.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 15, Šimon 8, Klouček 4, Novák D. 3, Pektor 2, Capouch 1, Novotný 1, Pařez 1, Ečer, Machander., Novák F., Rakaš a Veselý. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 3/3 – 5/5, ROZHODČÍ: Salák st. - Fojta / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 63.