8.kolo SP ml.dorostu: TJ Chodov JM - SPARTA 34 : 24 / 14:10 /

Ve včerejším mistrovském utkání SP si náš tým mladších dorostenců připsal na hřišti pražského Chodova první porážku v soutěži, s ohledem na oslabenou sestavu se to dalo očekávat ..........

V neděli 7.dubna odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora 2.jarní kolo STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém nastoupil od 10:00 hodin ve sportovní hale pražského týmu TJ Chodov JM. V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Kutnohorský tým nastoupil k utkání bez několika největších opor / Červený, Šimon, Novák D. / a v 10-ti členném kádru bylo hned 7 starších žáků. Přesto oslabený tým podal velmi solidní výkon a byl domácím poměrně vyrovnaným soupeřem. V 1.poločase se držel až do 22.minuty. kdy byl stav 8:8, domácí až v závěru odskočili na poločasové vední 14:10.

A také celou první polovinu 2.poločasu byl rozdíl většinou pouze 4-brankový, ve 46.minutě byl stav 23:19. A opět až v poslední čtvrthodině domácí využili hlavně fyzické převahy a postupně navyšovali své vedení. V utkání nakonec zvítězili o 10 branek v poměru 34:24.

Ale trenér SPARTY Josef Salák byl s výkonem svých hráčů hodně spokojen. Z poměrně vyrovnaného kádru tentokrát vynikl Klouček, který zaznamenal 11 branek a byl nejlepším střelcem celého utkání.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Zápas v neděli, byl na omluvenky ještě horší než sobotní turnaj starších žáků. V deset večer se mi omlouvali hráči z předchozího turnaje a někteří napsali až po jedenácté večerní. Ráno přibyli další a tak jsme odjeli prakticky se sestavou starších žáků až na 3 čestné dorostenecké výjimky. Při nástupu to vypadalo na hru Davida s Goliášem. Soupeř byl mnohem vyšší a starší. Kluci se jich, ale nelekli a super se vyhecovali, Jarda Valeš si dirigoval obranu a Filip Klouček zase útok. S Chodovem jsme hráli 50 minut vyrovnanou sérii, ke konci už nám došly síly a soupeř nás přejel. Z mého trenérského pohledu to byl asi nejlepší zápas, co jsem s kluky zažil. Nikdo neodmlouval, všichni makali jak mají, bojují jeden za druhého. Víc takových zápasů.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Klouček 11, Novotný 3, Pektor P. 3, Machander 2, Rakaš 2, Salák 2, Kail 1 a Ptáčník. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 0, ROZHODČÍ: Artl / Praha / - Řeháček / Jesenice /, DIVÁCI: 21.

Za týden, v sobotu 13.dubna čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 9.kola SP, ve kterém nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale SPARTAKU Příbram.