9.kolo SP ml.dorostu: SPARTAK Příbram - SPARTA 31:30 /12:15/

V sobotním utkání 3.jarního kola SP náš tým mladších dorostenců odjel do Příbrami značně oslaben a domů si přivezl druhou jarní porážku, tentokrát těsnou jednobrankovou ............

V sobotu 13.dubna odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora třetí jarní utkání STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU 2018/2019, když v příbramské sportovní hale nastoupil od 13:00 hodin proti domácímu týmu - SPARTAK Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Kutnohorští dorostenci se s Příbramí střetli před 3 týdny doma ve sportovní hale Klimeška, tehdy v divoké přestřelce zvítězili 45:33 po poločasovém vedení 20:14.

Ovšem v sobotním utkání chyběla trenéru Salákovi čtveřice největších opor – Červený, Šimon, D.Novák, Klouček, která v domácím utkání zaznamenala 3745 branek SPARTY a to se na výkonu i výsledku v příbramské odvetě jasně projevilo. V 11 členném kádru měl pouze 2 mladší dorostence + 9 starších žáků / z toho 8 hráčů, kteří startují v této kategorii prvním rokem /. I přesto oslabený tým odehrál velmi dobrý 1.poločas, po kterém vedl o 3 branky v poměru 12:15. V tom druhém však již měli více ze hry domácí, kteří nakonec v utkání zvítězili těsně o branku 31:30. Kutnohorský tým si tak připsal ve třetím jarním utkání již druhou porážku, byť soutěž po podzimu vedl s bilancí 6 – 5-1-0.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Do Příbrami jsme odjížděli prakticky s týmem starších žáků 2005. Tentokrát totiž omluvenky přišly od některých hráčů pro jistotu až těsně před odjezdem. Jinak hráči v zápase bojovali, co se dalo a byli dokonce i lepším týmem. Bohužel však neproměnili velké množství šancí. Hrálo se na menším hřišti, kde pro nás byla složitější hra v útoku a bez rychlých. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost, ale musí se naučit vyhrávat, i když se jim nelíbí některé výroky rozhodčích.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Veselý 8, Novotný 6, Kail 5, Pektor P. 3, Capouch 2, Machander 2, Rakaš 2, Ptáčník 1, Štícha 1 a Matějka. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 0, SEDMIČKY: 3/3 – 1/1, ROZHODČÍ: Procházková - Pecka / oba Příbram /, DIVÁCI: 20.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za 14 dní, v sobotu 27.dubna, kdy přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10:00 hodin okresního rivala, tým JISKRY Zruč nad Sázavou.