1.jarní kolo SL mladších žáků - turnaj v Úvalech.

Náš tým mladších žáků zahájil v sobotu v Úvalech úvodními 2 zápasy jarní část 1.středočeské ligy, výsledkově se mu však příliš nevedlo a domů se vrátil bez bodového zisku ...................

V sobotu 6.dubna odehrál kutnohorský tým mladších žáků úvodní 2 jarní utkání v rámci mistrovského turnaje 1.STŘEDOČESKÉ LIGY mladšího žactva a to ve sportovní hale v Úvalech.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startovalo v podzimní části 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Podzimní část se hrála turnajovým způsobem a týmy byly rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Po odehrání 6 podzimních kol postoupily z každé skupiny týmy z 1. a 2.místa do jarní finálové 1.ligy, ostatní týmy se utkají ve 2.lize / v ní navíc bude hrát Kolín B a Úvaly C /.

Do 1.ligy postoupily týmy – SOKOL Úvaly A, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly B, LIONS Hostivice a SPARTA Kutná Hora. Nyní na jaře se v ní odehraje 6 kol, střídavě u každého účastníka. A v každém kole čeká každý tým 2-3 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkem odehrají všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

V sobotním úvalském turnaji 1.ligy čekala tým SPARTY Kutná Hora 2 utkání, a to od 11:45 se SOKOLEM Úvaly B a od 13:15 s LIONS Hostivice.

A výsledkově ani herně se kutnohorskému týmu mladších žáků v úvodních dvou jarních utkání příliš nedařilo, v obou odešel poražen a domů se vrátil bez bodového zisku.

V prvním utkání podlehl o 3 branky domácím Úvalům B, když v poločase prohrával již 5-ti brankovým rozdílem. V tom druhém podlehl vysoko o 12 branek Hostivicím, když po 1.poločase prohrával pouze o 3 branky.