4.jarní kolo 1.SL mladších žáků - turnaj v Úvalech.

Dnes odehrál náš tým mladších žáků v úvalské sportovní hale tři utkání 4.jarního kola 1.Středočeské ligy, ve všech odešel poražen a domů se vrátil bez bodového zisku ......................

V neděli 12.května odehrál kutnohorský tým mladších žáků na venkovním hřišti házené v Poděbradech tři utkání v rámci čtvrtého jarního mistrovského turnaje 1.Středočeské ligy mladšího žactva.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startovalo v podzimní části 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Podzimní část se hrála turnajovým způsobem a týmy byly rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Po odehrání 6 podzimních kol postoupily z každé skupiny týmy z 1. a 2.místa do jarní finálové 1.ligy, ostatní týmy se utkají ve 2.lize / v ní navíc bude hrát Kolín B a Úvaly C /.

Do 1.ligy postoupily týmy – SOKOL Úvaly A, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly B, LIONS Hostivice a SPARTA Kutná Hora. Nyní na jaře se v ní odehraje 6 kol, střídavě u každého účastníka. A v každém kole čeká každý tým 2-3 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkem odehrají všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

V nedělním poděbradském turnaji 1.ligy čekala tým SPARTY Kutná Hora tentokrát 3 utkání, a to od od 9:00 proti Úvalům A, 11:15 proti domácím Poděbradům a od 13:30 proti Zruči nad Sázavou.

A domů se kutnohorský tým mladších žáků vrátil opět bez bodů, všechna tři utkání zde prohrál.

V prvním utkání prohrál pouze o 3 branky s vedoucími Úvaly A, když v poločase vedl soupeř o 4 branek. Ten následně utekl až do 8 brankového vedení, které v závěru dokázal snížit až na 3 branky.

V tom druhém nestačil ani na domácí Poděbrady, které byly do té doby poslední bez bodu. V poločase prohrával o 2 branky a konečný rozdíl byl 4 brankový.

A ani třetí nedělní utkání nic na špatné bilanci nezměnilo, okresní rival ze Zruče nad Sázavou byl hlavně v 1.poločase jednoznačně lepší a po vedení o 7 branek nakonec zvítězil o 9 branek.

Kutnohorskému týmu mladších žáků nevyšel herně ani výsledkově také čtvrtý jarní mistrovský turnaj 1.Středočeské ligy, všichni soupeři byli zkrátka nad jeho síly. V průběžné tabulce soutěže tak má na svém kontě po odehrání 4.jarních kol a 9 zápasů nadále pouhé 2 body a klesl na poslední šesté místo.