11.kolo 2.ligy mužů JVČ: TALENT ŠKODA JS Plzeň - SPARTA 35:25 / 17:11 /

V posledním podzimním kole 2.ligy náš tým mužů nepodal v Plzni až tak špatný výkon, nepovedené závěry obou poločasů však v konečném součtu znamenaly desetibrankovou porážku ..........

V neděli 3.prosince odehrál tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora poslední podzimní mistrovské utkání 2.ligy JV Čechy, ve kterém v rámci 11.kola nastoupil od 13:00 hodin ve sportovní hale silného západočeského soupeře, týmu TALENT ŠKODA JS Plzeň.

Domácí byli před sobotním utkáním v průběžné tabulce na 3.místě se ziskem 12 bodů / bilance: 8 – 6-0-2 /, SPARTA na 10.místě se 3 body / bilance: 9 – 1-1-7 /. Plzeňský tým je sice nováčkem soutěže, ovšem s ohledem na postavení obou soupeřů v průběžné tabulce soutěže nastupoval na své palubovce v roli jasného favorita.

SPARTA ale nerozehrála nedělní utkání posledního podzimního kola špatně, v úvodu vedla 3x o branku – 0:1, 1:2 a 2:3, a když potom domácí otočili na 5:3, držela se v dalším průběhu prvního dějství na dostřel jedné branky, naposledy v 18.minutě, kdy byl stav 8:7. Poté domácí odskočili na rozdíl 4 branek, ve 22.minutě byl stav 11:7, na začátku 27.minuty 13:9, necelé 4 minuty před koncem poločasu SPARTA dokázala snížit na 13:11. Ale jeho závěr opět po několikáté nezvládla a byli to domácí, kteří 4 brankami upravili na poločasových 17:11. Škoda toho nepovedeného závěru.

Úvod 2.poločasu byl brankově vyrovnaný, do 34.minuty se skóre posunulo na 19:13. Avšak následovala rychlá 4 branková šňůra domácích a na začátku 37.minuty byl stav již o deset – 23:13. V dalším průběhu utkání již padaly branky celkem vyrovnaně, SPARTA sice několikrát snížila na osmibrankový rozdíl, v 51.minutě dokonce na rozdíl 7 branek, na 30:23, závěr utkání si však domácí zkušeně ohlídali a dovedli ho bez problémů do vítězného konce v poměru 35:25.

SPARTA tak zakončila podzimní část 2.ligy osmou porážkou v řadě a jelikož její přemožitel z předchozího kola Dolní Cerkev v sobotu doma porazila jasně Pardubice, bude přezimovat v průběžné tabulce soutěže na posledním jedenáctém místě.

Celé nedělní utkání v Plzni odchytal Šimáně, který si připsal 14 zákroků / a některé opravdu excelentní / a měl úspěšnost 28,6%.

Hráčům v poli sice nelze upřít snahu, zabojovali a nepodali většinou až tak špatné výkony, jak naznačuje výsledek, ovšem chyby v obraně, nedůrazný útok a hlavně opět velké množství technických chyb výrazně napomohlo soupeři k laciným brankám. A to se bohužel opakuje téměř celý podzim.

Obrana SPARTY si připsala v celém utkání pouhý 1 blok, ale 15 zisků míčů, naopak v útočné činnosti měl tým často zbytečných 19 ztrát a to je přespříliš. V útoku měl tým SPARTY celkově střelbu 51-25, což je slabá úspěšnost 49%. 5 střel skončilo v blocích domácí obrany, 3 mířily vedle, 4 skončily na tyčích a 14 jich pochytali domácí brankáři. Z jednotlivců měl nejlepší procento úspěšnosti střelby Kafka 6-5, Klouček 7-5, Hovorka a dále Novák 4-2, Pešek 15-6, potom ovšem Ishchenko 5-0, Pektor 3-0, Šveněk a Valeš se do zakončení vůbec nedostali.

Dvojice brankářů Plzně si připsala celkem 14 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Tříska, autor 6 branek, po 5 přidali Lang a P.Pašek, po 4 M.Pašek a Toft.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Hovorka 7, Pešek 6, Kafka 5, Klouček 5, Novák 2, Ishchenko, Pektor, Šveněk a Valeš. Trenér: Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 4/4 – 5/5, ROZHODČÍ: Měšťánek – Lorenc, DIVÁCI: 85.

A jak hodnotil poslední podzimní utkání trenér SPARTY Jiří Pícha ?

K poslednímu zápasu podzimní části jsme vyrazili do Plně k utkání s místním družstvem Talent Škoda JS Plzeň, který je v naší soutěži nováčkem a před nedělním utkáním figuroval na celkovém 3. místě naší soutěže. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas a pokud chceme uspět, musíme předvést opravdu kvalitní výkon. Po příjezdu do Plzně, jsem z většiny hráčů cítil, že se jim nechce moc hrát a radši by byli doma, přišlo mi, že skoro nikdo nevěřil tomu, že můžeme v Plzni uspět. Měl jsem tedy obavy, jak bude utkání vypadat a jak k němu hráči přistoupí, bohužel obavy se ihned za začátku utkání částečně naplnili a nebýt Libora Šimáněho v bráně, tak by bylo po zápase. Naštěstí právě povedené Liborovi zákroky celý tým nakoply a všichni začali šlapat. Zlepšila se obrana, začal nám fungoval rychlý přechod do útoku, a díky tomu jsme se soupeřem hráli 25 minut vyrovnané utkání. Bohužel, posledních 5 minut utkání jsme vinou nepřipravené střelby a laciných technických chyb prohráli 4:0. V poločase jsme si krátce zhodnotili 1. poločas a řekli si pokyny, se kterými půjdeme do 2. poločasu. Nástup do 2. poločasu jsme absolutně nezvládli, prvních 6 minut jsme prohráli 6:2! A tím bylo prakticky po zápase. Zbytek utkání už byl celkem vyrovnaný, ale soupeř si utkání pohlídal a zaslouženě zvítězil. Jsem si jistý, že kdybychom hráli všechna utkání v takovémto tempu a nasazení, tak nemáme po půlce sezóny chabé 3 body a jsme v tabulce úplně jinde. Bohužel se potýkáme pořád se stejným problémem, který je přístup a nasazení a zejména na venkovních utkáních, kam jedeme často jen na výlet. Dále nás v utkáních sráží neplnění taktických pokynů, například v tomto utkání stačilo 10 minut nedisciplinovanosti a už nebylo o co hrát. Věřím, že se na jarní část zlepšíme a uhrajeme více bodů. Musíme opět nabrat fyzickou kondici a zapracovat na herním projevu družstva, věřím, že si cestu na trénink najde více hráčů, než tomu bylo doposud.

Ostatní výsledky posledního 11.kola:

SOKOL Nové Veselí „B“ – SOKOL Úvaly odloženo, SOKOL Dolní Cerekev - 1.HC Pardubice 39:25, JISKRA Třeboň - LOKO České Budějovice odloženo, JISKRA Havlíčkův Brod – HBC Strakonice 1921 „B“ odloženo, LOKO Vršovice měla VOLNO.

Nyní má tým mužů SPARTY Kutná Hora cca 2 měsíční zimní přestávku, jarní část 2.ligy pro něj začíná v sobotu 10.února, kdy od 18:00 hodin přivítá ve sportovní hale Klimeška ve veledůležitém utkání předposlední tým soutěže – 1.HC Pardubice.