14.kolo 2.ligy mužů: SPARTA - SOKOL Úvaly 23 : 24 / 13:12 /

Ve včerejším podvečerním druholigovém utkání náš tým mužů sice dlouho držel s týmem Úval krok, hosté však v závěru otočili výsledek ve svůj prospěch - škoda ...........

V neděli 8.března měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu první jarní domácí mistrovské utkání a to 14.kola 2.LIGY mužů JV Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 18:00 hodin tradičního středočeského soupeře, tým TJ SOKOL Úvaly.

Úvalský tým skončil sice v loňské sezóně na posledním místě s 10 body, letos si však vede výborně a byl před nedělním utkáním v průběžné tabulce na 2.místě s 18 body / bilance: 12 - 9-0-3 /. V podzimním vzájemném utkání SPARTU doma porazil celkem jednoznačně 31:22. Nyní na jaře obě svá utkání vyhrál, nejprve v Dolní Cerekvi 28:31 a před týdnem doma nad pražskou Slávií 25:22. V neděli tedy čekal SPARTU velice silný soupeř z čela tabulky.

A utkání bylo od úvodních minut hodně vyrovnané, ve kterém se oba soupeři několikrát vystřídaly ve vedení. To však bylo převážně jednobrankové, o dvě branky vedla pouze SPARTA v 16. a 18.minutě a to 7:5 a 8:6. Hosté vedli 3x o branku pouze v první desetiminutovce – 0:1, 2:3, 3:4 a potom až ve 28.minutě, kdy otočili z 11:10 na 11:12. SPARTA však v závěru prvního dějství 2 brankami stanovila poločasový výsledek na 13:12.

Když na začátku 2.poločasu SPARTA 2 brankami zvýšila na 15:12, bylo to nadějné. Ale hosté v dalším průběhu utkání zlepšili produktivitu, nejprve do 38.minuty vyrovnali na 15:15 a následně dokonce 3x přešli do jednobrankového vedení – 16:17, 17:18 a na začátku 50.minuty, kdy byl stav 18:19. Ještě v téže minutě SPARTA vyrovnala na 19:19 a o dvě minuty později přešla do vedení 20:19. Hosté sice rychle srovnali na 20:20, SPARTA však bojovala nadále o dobrý výsledek a v 54.minutě měla k dobru náskok 2 branek, stav byl 22:20. Avšak v dalším průběhu utkání se již střelecky nedokázala dlouho prosadit a hosté trestali. Nejprve dvěma rychlými brankami v 55.minutě vyrovnali na 22:22 a poté dalšími dvěma brankami v 56. a na začátku poslední 60.minuty otočili na 22:24. SPARTĚ se sice ještě podařilo snížit cca 30 vteřin před koncem na 23:24 / branku dala po dlouhých šesti minutách / a po ztrátě hostí měla ještě šanci na vyrovnání, to však již nevyšlo. Na protiútok zůstalo pouze několik vteřin a střelu z těžké pozice hostující brankář nejlepšímu střelci SPARTY Šimůnkovi kryl. A tak si hosté po dramatickém průběhu celého utkání odvezli oba body za jednobrankové vítězství a nadále se drží v samém popředí druholigové tabulky.

To SPARTA odehrála celkem smolné utkání, dlouho držela s hosty krok a měla dokonce nakročeno na úspěšný výsledek. Ovšem vlastními chybami se o něj připravila. Obrana mnohdy nebyla příliš důrazná, o čemž svědčí 7 získaných a proměněných sedmiček hostí a také 12 branek z křídel / tedy polovinu všech nastřílených /. V tom byl největší a dost podstatný rozdíl mezi oběma soupeři. SPARTA si totiž nedokázala vybojovat sedmičku ani jedinou a z křídel nedala jedinou branku ze sedmi střeleckých pokusů.

Valnou většinu nedělního utkání odchytal velmi dobře Hroch, který si celkem připsal 15 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 40,5%. Na dvě sedmičky šel do branky Šnajdr, ovšem bez úspěchu. Hráči v poli předvedli většinou průměrné výkony, někdo lepší, někdo horší. Jedničkou byl tradičně Šimůnek, pilíř obrany a nejlepší střelec, ani jeho výkon však na lepší výsledek nestačil. Celkově měl tým střelbu 51 – 23 =  úspěšnost 45,1%. Z jednotlivců se nejvíce prosazoval Šimůnek 17-10 a dále Jeníček 12-5, Polívka P. 5-2, Pícha a Pugliese 6-2, Rudolf 1-1 a Hovorka 2-1. Debutant starší dorostenec Šimon měl střelbu 2-0, Hájek, Polívka D. a Veselý Š. se do zakončení nedostali vůbec. Z toho je jasně patrné, že krom prvních dvou hráčů zůstali všichni ostatní v této činnosti hodně za očekáváním. Smůlu měli hráči SPARTY v podobě 5 nastřelených tyčí, 4 střely skončily v blocích hostující obrany a 4 mířily vedle. Celkem si tým připsal pouze 6 zisků míčů a k tomu 10 ztrát / to nebylo nijak vysoké číslo /. A k vidění byla i jedna přímá červená za zbytečný faul zezadu na ruku od Puglieseho, který tak v závěru utkání SPARTĚ dost citelně chyběl.

Dvojice hostujících brankářů si připsala v utkání celkem 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Seidl, autor 10 branek / z toho 7x ze sedmičky /, 4 zásahy přidali Budiš a Najman Š.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Na hodnocení jsem si musel nechat nějaký čas, protože těsně po zápase jsem byl plný emocí. S odstupem musím konstatovat, že v zápase jsme si vybrali velký díl smůly, ale hlavně nás o body připravili naše individuální taktické chyby. Těch se dopustili téměř všichni hráči, včetně trenéra (zbytečná červená karta Pugliese, často nepřipravená střelba, končící uprostřed branky, málo střídání klíčových spojek, neschopnost ubránit soupeřovi křídla atd.) Navíc jsem přesvědčen, že nás hodně poškodili svými výroky i rozhodčí (soupeřův stažený time, neodpískaná sedmička v závěru utkání...) Nezbývá než se poučit a dalším utkání se podobným věcem vyhnout.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Šnajdr /br/ - Šimůnek 10, Jeníček 5, Pícha 2, Polívka P. 2, Pugliese 2, Hovorka 1, Rudolf 1, Hájek, Polívka D., Šimon a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 6 – 3, SEDMIČKY: 0 – 7/7, ROZHODČÍ: Skružná - Skružný / oba Zlonín /, DIVÁCI: 74.

Ostatní výsledky 14.kola:

HK SLAVIA Praha – HBC Strakonice 1921 „B“ 33:30, JISKRA Třeboň - JISKRA Havlíčkův Brod 29:26, SOKOL Dolní Cerkev - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 23:31, LOKOMOTIVA Vršovice - LOKOMOTIVA České Budějovice 25:31, 1.HC Pardubice měl volno.

Další program SPARTY:

V 15.kole 2.LIGY mužů JVČ čeká SPARTU předehrávané utkání a to již v pátek 13.března, kdy nastoupí od 18:00 hodin v hale jihočeského týmu – HBC Strakonice 1921 „B“.