3.kolo ČP mužů: SPARTA - HÁZENÁ Mělník 21:35 / 12:20 /

Ve včerejším večerním pohárovém utkání náš tým mužů od úvodních minut za svým soupeřem z Mělníka herně zaostával, již v poločase ztrácel 8 branek a nakonec podlehl vysokým 14-ti brankovým rozdílem..........................

Ve středu 9.října čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 3.kola Českého poháru, ve kterém přivítal účastníka 2.ligy mužů SZČ - tým HÁZENÁ Mělník. Utkání se hrálo ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 19:00 hodin.

Kutnohorský tým mužů v 1.pohárovém kole porazil doma 31:30 druholigovou Dolní Cerekev, ve 2.kole opět doma druholigové Pardubice výsledkem 31:29. Tým Mělníka porazil v 1.kole doma pražský Chodov 31:28 a ve 2.kole taktéž doma Most 24:22 / oba účastníci 2.ligy SZČ /. Vzhledem k nepříliš širokému kádru a několika omluvenkám kutnohorský tým ke středečnímu pohárovému utkání jako favorit rozhodně nenastupoval.

A od úvodních minut bylo celkem jasné, jak se utkání bude vyvíjet. Hosté byli herně lepší, naopak domácím se nedařilo hlavně v obraně, také útok nebyl příliš produktivní. A k tomu všemu přišel první zákrok domácích brankářů až ve 26.minutě. Skóre tak narůstalo jednoznačně ve prospěch hostů. V 5.minutě byl stav 1:4, v 10.minutě 3:8, ve 20.minutě 9:14 a 1.poločas nakonec skončil vysokým vedením Mělníka 12:20.

Na začátku 2.poločasu se sice domácí přiblížili na rozdíl 6 branek, ve 37.minutě na 16:22, v dalším průběhu však již hosté pouze navyšovali své vedení. Ve 40.minutě byl stav 17:25, v 50.minutě již 19:32 a nakonec si hostující tým odvezl z Kutné Hory postup do osmifinále Českého poháru za jednoznačné vítězství v poměru 21:35.

Většinu utkání odchytal dorostenec Niederle, z 39 přímých střel si připsal 10 zákroků a měl úspěšnost 25,6%. Na kratší část 1.poločasu plus na jednu sedmičku ve 2.poločasu nastoupil Červenka, který ze 6 přímých střel 6x inkasoval, byl tedy bez zákroku.

Hráči v poli v notně oslabené sestavě bez větší možnosti střídání na soupeře tentokrát neměli, zaostávali ve všech herních činnostech a tak utkání dopadlo takovým výsledkem. I tak je ale letošní účast ve 3.kole Českého poháru určitě úspěchem.

Jinak v utkání si obrana SPARTY připsala 3 bloky a pouze 7 získaných míčů, oproti tomu měl tým v útoku 20 ztrát / z toho Novák hned devět /. A to je propastný rozdíl. Celková produktivita střelby byla tentokrát velmi slabá, z 55 střel 21 branek = úspěšnost pouhých 38,2%. 4 střely skončily v blocích hostující obrany, 2 skončily na tyčích, hned 12 jich šlo vedle a 16 jich pochytali brankáři hostí. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti: Pícha 1-1, Hájek 1-1, Pektor 12-6, Brož 7-3, Vlach 5-2, Ishchenko 18-6, Hovorka 6-2, Novák 4-1, Hájek 1-0 a Šnajdr 1-0 a Šnajdr.

A jak hodnotil středeční pohárové utkání trenér Jan Falge ?

Zápas se hodnotí těžko. Za soupeřem jsme zaostávali hlavně v obraně. Brankářům obrana v prvním poločase nijak nepomohla. V druhém již Matěj vytáhl několik velmi pěkných zákroků. Zápasy, kdy se hraje téměř bez střídání, jsou těžké, nikoho nebaví a je složité udržet koncentraci až do konce. Alespoň to se většině týmu podařilo. Z poháru jsme venku, nyní se můžeme soustředit pouze na Středočeskou regionální ligu ozvláštněnou o dva "pohraniční" celky.

A ještě fakta ze středečního pohárového utkání.

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Niederle /br/, Červenka /br/ - Ishchenko 6, Pektor 6, Brož 3, Hovorka 2, Vlach 2, Novák 1, Pícha 1, Hájek a Šnajdr. Trenéři: Falge Jan - Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 6, SEDMIČKY: 1/0 – 3/3, ROZHODČÍ: Čapek /Třeboň/ – Veselý /Praha/, DIVÁCI: 55.

Vítěz utkání – HÁZENÁ Mělník tedy postoupil do osmifinále ČP, které je na programu ve středu 11.listopadu. O jeho soupeři rozhodne příští týden los, ale již nyní je jasné, že to bude někdo z extraligové čtveřice – Dukla Praha, Jičín, Lovosice nebo Plzeň.