4.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - JISKRA Třeboň 25:39 / 16:19 /

Ani ve čtvrtém podzimním druholigovém utkání nedokázal náš tým mužů bodovat, tentokrát byl nad jeho síly lepší ve všech herních činnostech tým Jiskry Třeboň ..........

V neděli 11.října 2020 odehrál kutnohorský tým mužů druhé podzimní domácí mistrovské utkání 2.LIGY JV-Čechy, ve kterém přivítal v rámci 4.kola od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské soupeře z Jižních Čech - tým  TJ JISKRA Třeboň.

Nedělní soupeř SPARTY prvních třech kolech vůbec nenastoupil, neboť byl díky pozitivnímu testu jednoho z hráčů na Covid 19 v karanténě. Ovšem vzhledem k loňskému i předloňskému umístění / vždy 1.místo / i k loňským vzájemným výsledkům / Jiskra vyhrála v Kutné Hoře 11:37 a v odvetě doma 34:30 /, přijížděl jihočeský tým v neděli do Kutné Hory v roli vysokého favorita.

A to také začal potvrzovat v úvodu utkání, po pěti minutách vedl 1:4. SPARTA se ale držela, o 2 minuty později srovnala na 4:4, později na 6:6, 7:7 a vedení hostů 7:10 ještě v 17.minutě dokázala srovnat na 10:10. Ovšem v dalším průběhu prvního dějství hosté odskočili až na 4 brankové vedení, a to na 13:17, 14:18 a 15:19, SPARTA potom v závěru snížila na poločasových 16:19. A to ještě zahodila několik jasných příležitostí, rozdíl mohl být určitě nižší. Ale i tak oslabený tým domácích s favoritem držel celkem krok.

Ovšem v poločase druhém to již byla celkem jednoznačná záležitost hostů. Ti v úvodu rychle navýšili své vedení na 16:22, do 37.minuty na 18:26 a stejný rozdíl byl i ve 45.minutě, stav se posunul na 22:30. V závěrečné 15-ti minutovce již měli hosté jednoznačně navrch a nakonec si z Kutné Hory odvezli zcela zaslouženě oba body za vysoké vítězství 25:39.

SPARTA tak ani ve čtvrtém podzimním utkání nedokázala bodovat a v tabulce se krčí na posledním místě i díky velkému brankovému rozdílu. Byť opět chybělo několik opor, na to se ostatní nemohou vymlouvat. Stále dokola opakující se chyby totiž tým výrazně sráží a soupeři toho povětšinou dokážou náležitě využít. Tak uvidíme, co s týmem provede nastávající, minimálně 14ti denní přestávka.

Větší část nedělního utkání odchytal Šimáně, který si připsal 10 zákroků a měl úspěšnost 27,8%, menší část dorostenec Valeš, který měl 2 zákroky a úspěšnost 13,3%.

Hráči v poli podali hodně průměrné výkony v obraně, o čemž svědčí pouze 1 blok, ale k tomu 15 získaných míčů. Ovšem hra v útoku, to je hodně velký problém. Chybí spolupráce, pohyb a kvalita při střelbě. Tu měl tým celkovou 60 - 25 = slabá úspěšnost 41,7%. 5 střel skončilo na tyčích, 6 vedle a 5 v blocích hostující obrany. A opět ten vysoký počet ztrát, kterých bylo tentokrát celkem 18. A jak se dařilo hráčům v útoku? Nejlepší úspěšnost měl pivot Brož 7-5, Polívka D. 7-4, Falge 10-5, Veselý M. 2-1, Červený 2-1, Hovorka 9-4, Šimon 11-3, Jeníček 10-2, Horák 1-0 a Veselý Š. 1-0.

Hostující brankáři si připsali v utkání celkem 19 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazoval Brchaň, autor 12 branek, Baierling jich přidal 6, Dobeš 5.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

I ve čtvrtém zápase nás soupeř převyšoval ve všech herních činnostech. Bohužel jsme v krizi a v současné době nám chybí kvalita na všech postech. Dokážeme se soupeřem udržet krok po určitou část zápasu, ale pak nás dožene úzký kádr a soupeř nám uteče. Musíme doufat, že nynější přestávka umožní doléčit zranění, a dohnat tréninkové manko. Jestli chceme po pauze konkurovat soupeřům, musíme změnit přístup a nasazení především v tréninku.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Brož 5, Falge 5, Hovorka 4, Polívka D. 4, Šimon 3, Jeníček 2, Červený 1, Veselý M. 1, Horák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 2/0 – 4/3, ROZHODČÍ: Deml - Dvořáček.

Ostatní výsledky 4.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ - LOKO České Budějovice 31:30, SOKOL Nové Veselí „B“ - LOKO Vršovice 26:22, 1.HC Pardubice – SOKOL Dolní Cerekev 27:18, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - SOKOL Úvaly 21:21, HK SLAVIA Praha - JISKRA Havlíčkův Brod 30:25.

Nyní se z důvodů vládních opatření na 14 dní přerušují veškeré sportovní aktivity a tak se utkání 5. a 6.kola odkládají. Jak to bude dál, to se uvidí podle vývoje situace.

V 7.kole 2.LIGY mužů JVČ by měl kutnohorský tým zajíždět do Prahy, kde v neděli 1.listopadu má nastoupit od 17:00 hodin ve sportovní hale týmu – HK SLAVIA Praha. Zda již budou v té době soutěže pokračovat, toť otázka !!!