7.kolo 2.ligy mužů JVČ: JISKRA Třeboň - SPARTA 38:24 / 18:12 /

Také tým mužů nastoupil v sobotu v Třeboni ve značně prořídlé sestavě a to bylo znát hlavně v závěrech obou poločasů, ve kterých měli fyzicky jasně navrch domácí ..........

V sobotu 28.října čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 7.kola 2.ligy JV Čechy 2023-2024, ve kterém nastoupil od 18:00 hodin ve sportovní hale silného jihočeského soupeře, týmu JISKRA Třeboň.

Domácí byli před sobotním utkáním v průběžné tabulce na 5.místě se ziskem 6 bodů / bilance: 5 – 3-0-2 /, SPARTA na 7.místě se 3 body / bilance: 5 – 1-1-3 /. V loňské sezoně SPARTA obě vzájemná utkání s Jiskrou prohrála, nejprve na podzim 2022 doma 18:31 a poté i na jaře 2023 v Třeboni 26:19. Do sobotního utkání tak nastupovali třebonští ve své domovské hale v roli jednoznačného favorita.

SPARTA odjela k sobotnímu utkání v silně oslabené a prořídlé sestavě se 6 hráči do pole a 2 brankáři a tak mladší z nich Valeš nastoupil v poli, aby byl alespoň 1 hráč na střídání. To domácí nastoupili s téměř plnou soupiskou, k dispozici měli 14 hráčů. Ale hosté se i přes značné oslabení celkem drželi, prohrávali sice postupně 5:2, 7:3, 10:5, 13:8 a ve 21.minutě 14:10, ve 24.minutě to však bylo pouze 14:12. Až v závěru domácí 4 brankami odskočili na poločasové vedení 18:12.

A 2.poločas se tomu prvnímu dost podobal. Domácí sice postupně navyšovali své vedení až na rozdíl 11 branek, když ve 42.minutě byl stav 27:16, do konce 48.minuty SPARTA dokázala snížit na 28:21. Závěrečné minuty však opět patřily domácím, kteří měli přece jenom herně a hlavně fyzicky navrch a tak nakonec SPARTU porazili o 14 branek v poměru 38:34. Potvrdili tak roli jasného favorita a oba body pobrali zcela zaslouženě.

SPARTA ale nepodala v Třeboni až tak špatný výkon, jak by se dle konečného výsledku zdálo, dlouho se držela na „dostřel“ a hlavně v závěrech obou poločasů doplatila na nedostatečný počet hráčů. Přesto si zaslouží „osm statečných“, kteří v sobotním utkání v Třeboni nastoupili určitě poděkování a uznání. Je však jasné, že se v takovéto neúplné sestavě úspěšných výsledků v této soutěži jen tak nedočkáme.

Celé utkání odchytal Šimáně, který si připsal 15 zákroků a měl úspěšnost 28,3%. Hráči v poli podali celkem solidní výkony, více se asi od této sestavy čekat nedalo. Celkovou střelbu měl kutnohorský tým 47-24, což je úspěšnost 51,1%. Z jednotlivců měl nejlepší procento úspěšnosti střelby Ishchenko 9-7, a dále Valeš 6-4, Hovorka 8-5, Novák 4-2, Pešek 13-5, Šveněk 5-1 a Falge 2-0.

Dvojice brankářů Třeboně si připsala celkem 20 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Brabec, autor 8 branek, Podsclan jich přidal 7, Brchaň a Holický po 5.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Ishchenko 7, Hovorka 5, Pešek 5, Valeš 4, Novák 2, Šveněk 1 a Falge. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Artl – Navrátil, DIVÁCI: 71.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Výprava do Třeboně je již klasickou trestnou výpravou, odjeli jsme v 8 hráčích, z toho jeden brankář musel odehrát zápas na jednom křídle a jeden pivot na křídle druhém. Celý zápas odchytal statečně Šimáně, i když to měl za obranou hodně těžké. Se soupeřem jsme drželi krok vždy 20-25 minut poločasu. Bohužel síly docházely a soupeř nám vždy rychlou hrou utekl a trestal z rychlých útoků. Je velký rozdíl pokud je na střídačce jeden hráč a soupeř může točit celou sestavu. S takovou se může stát jen zázrak. Poděkování patří všem, kteří jeli, na hřišti jsme nechali vše, i přes velkou porážku se nemáme za co stydět. To, že dojdou síly je jasné. Zbytek týmu, který se na zápas z všemožných důvodů vysral, by se měl zamyslet, jestli chce v tomto stylu vůbec pokračovat, zápasy bohužel nejsou jen domácí, kdy jsme za chvíli doma.

Ostatní výsledky 7.kola:

LOKO České Budějovice– SOKOL Dolní Cerekev 32:21, TALENT ŠKODA JS Plzeň – SOKOL Úvaly 30:26, HBC Strakonice 1921 „B“ – LOKO Vršovice 37:37, JISKRA Havlíčkův Brod - 1.HC Pardubice 23:21, SOKOL Nové Veselí „B“ měl VOLNO.

Další program:

V 8.kole 2.ligy mužů JV-Čechy přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 12.listopadu od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška vedoucí tým soutěže SOKOL Nové Veselí „B“.