9.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Nové Veselí "B" - SPARTA 39:19 / 18:8 /

Ve včerejším večerním druholigovém utkání nestačil náš tým mužů v silně prořídlé sestavě na lídra soutěže a odvezl si domů vysokou dvacetibrankovou porážku ..........

V sobotu 20.listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 9.kola 2.ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 19:00 hodin ve sportovní hale lídra soutěže, týmu TJ SOKOL Nové Veselí „B“. Domácí letos v soutěži jasně dominují, po osmi odehraných kolech měli na svém kontě plný počet 16 bodů za 8 vítězství a vysoce aktivní skóre 247:177. To SPARTA měla na šestém místě vyrovnanou bilanci 4 domácích vítězství a 4 venkovních porážek. Do sobotního utkání nastupoval domácí Sokol v roli zcela jasného favorita.

A začátek utkání to také potvrzoval. Domácí byli herně výrazně lepší a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 5.minutě vedli 5:1, v 9.minutě 8:3, v 15.minutě 10:5 a v 18.minutě 12:6. SPARTA sice do 20.minuty snížila na 12:8 a měla ještě několik možností na další snížení, to se však nepodařilo. V závěrečných deseti minutách již nedokázala skórovat a šňůra šesti branek domácích znamenala jejich jasné poločasové vedení 18:8.

Také začátek 2.poločasu byl jednoznačně v režii domácích. Ti nejprve 4 brankami odskočili do 34.minuty na 22:8 a poté v rozmezí 35.-43.minuty 7 brankami v řadě zvýšili ze stavu 23:10 na 30:10. A tímto vysokým rozdílem také nakonec utkání skončilo. V závěrečné čtvrthodince již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a tak se skóre pouze posunulo na konečných 39:19. Domácí tak potvrdili roli jednoznačného favorita, byli ve všech herních činnostech lepší a zvítězili zcela zaslouženě.

SPARTA na nějaký úspěšný výsledek nemohla příliš pomýšlet již před začátkem utkání. Do toho totiž nastupovala v silně oslabené sestavě s jedním hráčem na střídání, mnozí museli hrát na postech, kde normálně nenastupují a navíc toho někteří v poslední době příliš nenatrénovali. A to se potom těžko konkuruje každému soupeři a takto kvalitnímu zvlášť. Přesto zaslouží „osm statečných“ za sobotní odehrané utkání poděkování a uznání.

Celé utkání odchytal dorostenec Valeš / potýkal se se zraněným kotníkem /, připsal si 6 zákroků a měl úspěšnost 13,3%. Nutno ovšem dodat, že 13 branek inkasoval z rychlých protiútoků a 6 z proskoků a tomu se příliš čelit nedalo. Tomu samozřejmě předcházela mnohdy nedůrazná obrana / pouhé 2 bloky a 9 zisků míčů /, nepříliš úspěšná střelba a hlavně množství technických chyb. Těch hráči SPARTY „spáchali“ celkem 20 a toho domácí dokázali náležitě využívat. Jinak ale hráči v poli zahráli povětšinou tak, jak se v této sestavě dalo očekávat. Celkovou střelbu měl tým 46 - 19 = slabá úspěšnost 41,3%. 5 střel skončilo v blocích domácí obrany, hned 9 šlo mimo, 2 skončily na tyčích a 11 jich pochytali domácí brankáři. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Šnajdr 1-1, Brož 7-4, Hovorka 19-9, Polívka 7-2, Budiš 8-2, Novák 4-1 a pouze Veselý Š. se do zakončení nedostal.

Domácí potvrdili roli jasného favorita a zvítězili výrazným rozdílem zcela zaslouženě. Jejich brankáři si připsali 11 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Rubáč - 8 a Kršek T. - 6.

A jak hodnotil sobotní utkání – tentokrát asistent trenéra SPARTY Jiří Červenka:

Do zápasu jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě s pouhým 1 hráčem na střídání, což se proti velmi kvalitnímu domácímu týmu začalo projevovat na hřišti i na skóre hned od začátku utkání. Domácí nás převyšovali prakticky ve všech herních činnostech a po zásluze bez problémů zvítězili. Nyní se již musíme soustředit na příští zápas v Českých Budějovicích, kde bychom už měli být v podstatně lepší sestavě. Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům za nasazení a bojovnost, i když to tentokrát na zisk bodů nestačilo.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Hovorka 9, Brož 4, Budiš 2, Polívka D. 2, Novák 1, Šnajdr 1 a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 4/4, ROZHODČÍ: Zich - Laštovička, DIVÁCI: 75.

Ostatní výsledky 9.kola:

HBC Strakonice „B“ - SOKOL Dolní Cerkev 35:26, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - 1.HC Pardubice 00:00, LOKO Vršovice - JISKRA Třeboň 00:00, SOKOL Úvaly – HK SLAVIA Praha 00:00, JISKRA Havlíčkův Brod - LOKO České Budějovice 00:00.

V 10.kole 2.ligy mužů JVČ zajíždí tým SPARTY Kutná Hora v sobotu 27.listopadu do Jižních Čech, kde nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale týmu  TJ LOKOMOTIVA České Budějovice.