Dohrávka 1.kola SRL mužů: SPARTA - KV Ledeč n/Sázavou 25:30 / 12:22 /

Včera v podvečer podal náš tým mužů v prvním poločase dohrávky 1.kola SRL hodně mizerný výkon, do kabin odcházel s mankem 10 branek a bylo vlastně po nadějích na nějaký příznivý výsledek ...............................

V neděli 6.října odehrál tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora odložené utkání 1.podzimního kola středočeské Společné regionální ligy 2024-2025, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin tým KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.

Původní termín utkání byla neděle 7.září, jelikož však měla SPARTA ten víkend na programu utkání 1.kola Českého poháru, dohrávalo se až tuto neděli.

Jinak v letošním ročníku SRL startuje 6 týmů – HC Kolín, HK Chomutov, HK CHEMIČKA Ústí nad Labem, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým tříkolově, 8 kol se odehraje na podzim 2024 a 7 kol na jaře 2025.

Úvodní minuty nedělní dohrávky byly poměrně vyrovnané, hosté 3x o branku vedli – 0:1, 1:2, 2:3 a domácí 3x vyrovnali – na 1:1, 2:2 a 3:3, na vedení hostí 3:5 ještě do 9.minuty odpověděli snížením na 4:5. Ovšem v dalším průběhu prvního dějství to byl ze strany domácích jeden velký zmar a chaos. Propustná obrana a jalový útok, to vše byla „voda na mlýn“ hostům „od Sázavy“. Ti v rozmezí 10.-18.minuty nasázeli 7 branek v řadě a rázem byl stav 4:12. Trenér Falge v této fázi utkání několikrát prostřídal brankáře, avšak hráči v poli jen těžko hledali na soupeře odpověď a tak ve 22.minutě vedli hosté 6:15 a ve 26.minutě již dokonce 7:19. Do konce poločasu sice domácí „umazali“ manko o 2 branky, přesto do kabin odcházeli hosté s pohodovým náskokem 10 branek, stav byl 12:22. Tak žalostnou první půlku utkání domácí tým v domácím prostředí hodně dlouho nepředvedl, a to zde hrály / nic proti týmovému výkonu Ledče / daleko kvalitnější soupeři.

Po přestávkovém „mytí hlav“ začal kutnohorský tým 2.poločas daleko lépe, výrazně zlepšil obranu, začal se více prosazovat i v útoku a hned to bylo na průběžném skóre znát. Za prvních pět minut 3 brankami snížil na 15:22, později na 17:23, ve 45.minutě na 20:24 a ve 49.minutě dokonce na 22:25. A stav -3 platil ještě na začátku 53.minuty, kdy to bylo 23:26. Sedm minut před koncem se ještě dalo něco dělat s touto ztrátou, bohužel několik naprosto zbytečných chyb v dalším průběhu napomohlo výrazně hostům. Ti chyby dokázali potrestat a 3 brankami v rozmezí 55.-57.minuty zvýšili na 23:29 a tím utkání rozhodli. V posledních cca čtyřech minutách již jen domácí snížili na konečných 25:30. Hosté si tak z Klimešky odvezli oba body a nutno dodat, že zaslouženě. V 1.poločase byli výrazně lepší, vytvořili si jasné, až 12-ti brankové vedení a to následně udrželi až do konce.

Tým SPARTY herně propadl v úvodních třiceti minutách, kdy kupil jednu chybu za druhou a výrazné zlepšení v poločase druhém, který vyhrál 13:8, již stačilo pouze na snížení hrozivého manka. V nedělní sestavě sice chybělo několik důležitých hráčů, to však nikterak neomlouvá tak hanebný výkon v první polovině utkání. Tak se prostě přistupovat k zápasu a hrát prostě nedá. Navíc několik vyloučení za zbytečná gesta či protesty týmu rozhodně nepomohli !!!

V 1.poločase se oba brankáři – Niederle s Červenkou několikrát prostřídali, ani to však moc nepomohlo. Oba sice zlikvidovali po jedné sedmičce, vyražený míč však skončil vždy v rukou soupeře a ten se z brankoviště nemýlil. 2.poločas již odchytal pouze Niederle, v něm se mu již dařilo za zlepšenou obranou daleko lépe. Celkem si připsal 13 zákroků a měl úspěšnost 36,1%. Záda mu tentokrát obětavě kryl Červenka / který již delší dobu ze zdravotních důvodů nechytá /, ten si připsal 4 zákroky a měl úspěšnost 36,4%.

Hráči v poli hlavně v 1.poločase propadali ve všech herních činnostech, v tom druhém již byla hra daleko lepší. Ale opět těch zbytečných chyb. Obrana si tentokrát připsala pouze 2 bloky a k tomu 6 zisků míčů, ztrát míčů v útoku bylo tentokrát neporovnatelně více, celkem 18 !!!

V útoku se hráči o zakončení pokoušeli o dost méně než obvykle, celkově měl tým střelbu 45 / 25 = což byla úspěšnost 55,6%. 1 střela skončila v blocích hostující obrany, 2 skončily na tyčích, 6 jich mířilo mimo a 11 jich pochytal brankář hostí. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Horák 2-2, Hovorka 4-3, Novák 7-5, Ishchenko 17-10, Hájek 6-3, Polívka D. 3-1, Klouček 4-1, Pícha 2-0 a pouze Šnajdr se do zakončení nedostal.

Hostující brankář si tedy připsal 11 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Šťastný /8/ - Novák /7/, 4 přidal Flekal, po 3 Jirák a Pudil.

Co dodat na závěr? V dalším utkání příští týden v Chomutově musí celý tým podat diametrálně odlišný výkon, než tomu bylo v prvním poločase tohoto, aby mohl pomýšlet na nějaký úspěšný výsledek.

A jak hodnotil nedělní mistrovské utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Po několika letech jsme se střetli s týmem z Ledče nad Sázavou. V šatně jsme si řekli jasné pokyny, jaký recept by na soupeře mohl platit. Hrát tvrdou, agresivní obranu s vystupováním proti střelci. Bohužel první poločas se to téměř nedělo a soupeř nám nasypal spoustu gólů z dálky, i když střely z osmi metrů volnou rukou se snad ani nedají počítat mezi střely z větší vzdálenosti, obrana bohužel stála patami na šestce. Když už jsme vystoupili, bylo to pozdě a dostávali jsme za to zbytečné tresty. Nevím, jaká byla komunikace na brankovišti, z lavičky mi přišlo, že téměř žádná. Neproměnili jsme pár tutovek a vypadalo to, že jsme přijali porážku. První poločas dopadl katastrofou. V druhém jsme již zlepšeným výkonem začali gól po gólu hrozivé manko stahovat. Bohužel jsme si opět házeli klacky pod nohy a zbytečnými chybami, které vznikly nesoustředěním jsme soupeře opět nechali odskočit. Několik výroků rozhodčích v utkání bylo též fascinujících, ale to je poslední věc, na kterou se můžeme vymlouvat. V příštím kole musíme zlepšit hlavně přístup, to je základ úspěchu. Kdybychom dodržovali určité postupy, tak soupeře přejedeme i v takové sestavě. Na příští týden je potřeba zahojit rány, srovnat si hlavy (každý moc dobře ví) a dojet si pro dva body.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/, Červenka /br/ - Ishchenko 10, Novák 5, Hájek 3, Hovorka 3, Horák 2, Klouček 1, Polívka D. 1, Pícha a Šnajdr. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 8 – 5, SEDMIČKY: 7/6 – 3/1, ROZHODČÍ: Lehký - Radník, DIVÁCI: 45.

Ve 4.kole SRL zajíždí tým mužů SPARTY Kutná Hora v neděli 13.října do Chomutova, kde od 14:00 hodin nastoupí ve sportovní hale místního týmu  HK Chomutov.

Ovšem již ve středu 9.října ho čeká v domácím prostředí utkání 3.kola Českého poháru, ve kterém přivítá v tréninkovce Klimešky od 19:00 hodin dalšího druholigového soupeře, tým HÁZENÁ Mělník.

Tak přijďte podpořit náš tým v boji o postup do osmifinále poháru, ve kterém vítěz kutnohorského utkání přivítá někoho z extraligové čtveřice - Dukla Praha, Plzeň, Lovosice nebo Jičín.