SPARTA Kutná Hora - HC SKP Pardubice 25 : 19 / 12:10 /

Náš tým mužů po včerejším vítězství nad druholigovými Pardubicemi postupuje do 2.kola ČESKÉHO POHÁRU ...........

Týden před zahájením nového mistrovského ročníku SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY přivítal náš tým mužů v sobotu od 17,00 hodin v utkání 1.kola Českého poháru druholigový HC SKP Pardubice.

Hosté se hned z prvního útoku ujali vedení 0:1, SPARTA brankami ve 3. a v 5.minutě otočila na 2:1.V dalších minutách však měli navrch hosté, kteří si postupně vypracovali až tříbrankový náskok – ve 13.minutě vedli 4:7. Hráči SPARTY se však postupně rozehrávali, zlepšili produktivitu v útoku a do 18.minuty srovnali stav na 7:7. Poté ještě 2x hosté o branku vedli – 7:8 a 8:9, závěr poločasu však domácím vyšel na jedničku. V posledních čtyřech minutách otočili vedení ve svůj prospěch  a do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením 12:10.

V úvodu 2.poločasu hosté dokázali snížit na 13:12 a poté ještě na 14:13, ve 40.minutě již SPARTA vedla o 4 branky – 17:13. V dalším průběhu utkání si náskok 3-4 branek stále udržovala, v  50.minutě již byl rozdíl šestibrankový – 21:15. V poslední desetiminutovce utkání si náskok v pohodě ohlídala a zaslouženě dovedla utkání do vítězného konce. Svého druholigového soupeře porazila o 6 branek – 25:19 a zajistila si postup do 2.kola Českého poháru. V něm přivítá na svém venkovním hřišti v pondělí 28.září od 17,00 hodin prvoligový moravský tým TATRAN Litovel.

V sobotním utkání podala SPARTA proti zkušenému soupeři solidní výkon a zaslouženě zvítězila. V brance zachytal velmi spolehlivě mladý Červenka, obrana před ním také zaslouží pochvalu. V útoku to občas „zaskřípalo“, hlavně v úvodu utkání se hráči trápili v produktivitě. Postupně však zlepšili i tuto činnost a několik akcí bylo hodně pohledných. Střelecky se nejvíce dařilo Hasalovi a Kůrkovi, bez jediného tréninku podal velmi dobrý výkon také Hrčka. Tým tak týden před prvním mistrovským utkáním SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2009/2010 naznačil své možnosti. Ze základního kádru v sobotním utkání chyběli zraněný pivot Rudolf a levoruký Morysek.

SESTAVA a BRANKY: Čevenka /br/, Malý /br/ - Hasala 8, Kůrka 6, Hovorka 3, Hrčka 3, Šnajdr 2, Thieme 2,  Polívka 1, Hájek, Horníček, Salák A., Salák J. a Šalátek. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 4/2 – 1/0, ROZHODČÍ: Haramul – Opata / oba Mělník/, DIVÁCI: 75.

Ve stejný den ve večerních hodinách bylo potom slavnostně uvedeno do provozu nové osvětlení venkovního hřiště, které bylo vybudováno v letní přestávce.