Tým mužů odehrál přípravné utkání.

Včera v podvečer odehrál náš tým mužů první přípravné utkání před začátkem nové mistrovské sezóny SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2009/2010...................

Na domácím hřišti přivítal od 18,30 hodin druholigový HC Kolín. Trenér Jiří Hájek neměl k dispozici kompletní kádr, ze základní sestavy mu chyběli Hasala / dovolená /, Hrčka / staví dům a netrénuje /, Morysek / bydlí v Praze a netrénuje / a začátek utkání nestíhal Kůrka, který byl v zaměstnání. Šanci tak dostali všichni mladíci, které doplnil zkušený Šnajdr a „důchodce“ Malý.

Utkání bylo ze strany domácího týmu nepříliš vydařené, u většiny hráčů byla znát dlouhá letní přestávka. Z toho také pramenilo velké množství chyb, hlavně pokažených přihrávek v útoku a toho využívali hosté k přechodu do rychlých protiútoků. Ti postupně navyšovali svůj náskok až na 6 branek – 6:12. Až ve 20.minutě zasáhl do hry Kůrka na hře SPARTY to bylo znát. Nutno ovšem dodat, že hosté poslední desetiminutovku 1.poločasu odehráli s hráči z „lavičky“. Poločas tak skončil vedením Kolína o dvě branky – 13:15. První desetiminutovka 2.poločasu se domácímu týmu poměrně vydařila a postupně náskok hostů smazali – ve 36.minutě byl stav 18:18. Ale od zhruba 40.minuty hru jasně ovládl hostující tým, potrestal každou chybu domácích a navyšoval svůj náskok – hlavně z rychlých protiútoků – až na konečný rozdíl 10ti branek. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím HC Kolín 28:38. Z týmu domácích se prezentoval solidním výkonem brankář Červenka, střelecky se nejvíce prosazovali Thieme a Kůrka. Hosté potvrdili svou momentální kvalitu, prim v jejich řadách hrál „navrátilec“ Michal Kraus, bývalý reprezentant a hráč německé bundesligy.

A ještě fakta z utkání:

SPARTA Kutná Hora – HC Kolín    2 8  :  3 8   /  13 : 15  /

Sestava a branky SPARTY: Červenka /br/, Malý /br/ - Thieme 8, Kůrka 7, Hovorka 4, Hájek 2, Horníček 2, Polívka 2, Šalátek 2, Šnajdr 1, Salák A., Salák J. a Turek.

Sestava a branky Kolína: Šimáně /br/ - Kraus 12, Svoboda 7, Olt 5, Sauer 4, Capouch 2, Pazdera 2, Řebíček 2, Byrtus 1, Formánek 1, Kaisner 1, Pokorný 1, Malý a Protiva.

Tým mužů nyní bude pokračovat v přípravě na nový soutěžní ročník SRL – tréninky vždy v PO + ST + PÁ od 18,30 hodin. Za týden, v sobotu 29.8. je na programu domácí utkání 1.kola Českého poháru mužů – od 17,00 hodin s druholigovým týmem HC SKP Pardubice.