Házenkáři sjížděli jihočeskou řeku Otavu.

Čtrnáctičlenná výprava kutnohorských házenkářů se letos poslední červnový týden vydala na jihočeskou Otavu, na které se plavila tři dny - od čtvrtka do soboty ……….


Již dlouhá léta se někteří z kutnohorských házenkářů vydávají pravidelně v letní přestávce na “vodu” po českých řekách. Tato tradice vznikla v polovině osmdesátých let minulého století a pokračovala až do roku 2000. V roce 2010 byla obnovena mladšími členy, kteří spolu s několika “veterány” z původní party postupně zdolali české řeky Sázavu / 2010 /, Vltavu / 2011 /, Ohři / 2012 /, Otavu / 2013 /, Berounku / 2014 / a Lužnici / 2015 /. Jezdilo se vždy cca dva týdny před začátkem prázdnin, kdy ještě není na českých řekách tak velký nával. A většinou na 3-4 dny. V roce 2016 bylo dohodnuto, že se poprvé vyrazí do zahraničí, na týden na slovenský Hron, v roce 2017 opět na týden, tentokrát na polsko-slovenské pomezí na dvě řeky - Dunajec a Poprad / pokaždé v červenci / a v roce 2018 to byl návrat na týden / tentokrát v srpnu / na slovenský Hron. V roce 2019 týden před prázdninami se čtyři dny sjížděla Otava, v roce 2020 ve stejném termínu pouhé 2 dny zeměpisně nejbližší řeka – Sázava, v roce 2021 opět týden před prázdninami a opět jenom 2 dny podruhé v krátké době Otava / oba poslední roky bylo vždy proti počasí a z důvodů vysoké hladiny řek se ze 4 dnů zkrátily výpravy na pouhé 2 dny na řece /, v roce 2022 opět týden před prázdninami to byl návrat po 11 letech na nejnavštěvovanější českou řeku – Vltavu a v loňském roce první prázdninový týden opět po stejně dlouhé pauze – po 11 letech návrat na západočeskou Ohři.

 

Letos bylo rozhodnuto vyrazit poslední týden před prázdninami na jihočeskou Otavu. Nakonec se výpravy zúčastnilo celkem 14 současných nebo bývalých hráčů či rodinných příslušníků. Ve středu 26.června dorazilo v podvečer do vodáckého kempu ve Velkých Hydčicích 12 členů výpravy – Jirka Hájek, Tomáš Hájek, Tomáš Horák, Radek Hovorka, Jirka Pícha, Pavel Rudolf, Martin Sviták, Ondřej Šimůnek, Pavel Šimůnek, Josef Tvrdík, Jirka Vobořil a Petr Vobořil .

Ve čtvrtek večer dorazili za výpravou další 2 účastníci – Jirka Červenka a Vít Šnajdr.

 

V půjčovně Dronte, byly zapůjčeny 3 plastové kanoe Vydra a 1 sedmimístný raft + ostatní vybavení. Na vodu výprava vyrazila ve čtvrtek 27.června ze Sušice / kam dorazila dopoledne vlakem z výše uvedených Velkých Hydčic / ve složení posádek: Hájek T.-Hájek J., Sviták-Tvrdík, Vobořil J.-Vobořil P. na kanoích / přičemž druzí jmenovaní byli veledůležití zadáci / plus Horák-Hovorka-Pícha-Rudolf-Šimůnek P.-Šimůnek O. na šestimístném raftu. Ve čtvrtek večer dorazila do cíle první etapy – kempu ve Velkých Hydčicích  dvojice J.Červenka-V.Šnajdr, kteří zde měli zajištěnou kanoi. V pátek tedy pokračovala výprava ve 14 členném složení a cíl etapy byl v kempu Otavský ráj v Katovicích. V sobotu dopoledne opustili výpravu R.Hovorka-J.Pícha a tak poslední den dojížděli čtyři kompletní posádky na kanoích ale pouze 4 ze 6 na raftu. Do cíle ve Štěkni však dorazilo všech 5 lodí včetně posádek bez problémů. A inhed po odevzdání zapůjčeného vybavení následoval ze Štěkně návrat domů.