Dnes byl rozehrán již 15.ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené.

Dnes dopoledne proběhl ve sportovní hale BIOS úvodní turnaj již 15.ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené, do kterého se zapojily všechny čtyři kutnohorské základní školy s týmy v obou věkových kategoriích ..........

V úterý 7.listopadu 2023 byl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici rozehrán úvodním turnajem již 15.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V letošním ročníku této soutěže se představí všechny čtyři kutnohorské základní školy - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a ZŠ T.G.Masaryka. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se bude hrát jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2013/2014. V plánu je odehrát celkem 5 turnajů – v listopadu a prosinci letošního roku, v březnu, dubnu a květnu příštího roku. Opět se hraje ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3.třídy a 4.-5.třídy. Jednotlivé turnaje se hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání.

Úvodní turnaj KŠL vyhrál v kategorii 4.-5.tříd se ziskem 5 bodů tým ZŠ Žižkov. Z širokého 10ti členného kádru se střelecky nejvíce prosazoval David Pařízek. Se stejným počtem bodů, ale o 3 branky horším skórem  skončil na 2.místě tým ZŠ T.G.Masaryka, jehož největší oporou nejlepší střelec celého turnaje Martin Chudoba. Se ziskem 2 bodů skončil na 3.místě tým ZŠ Kamenná stezka, za kterou se nejvíce prosazoval Lukáš Zahradník. A na 4.místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Jana Palacha, za kterou nastřílel téměř polovinu všech branek Vojtěch Petra.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Žižkov: Pařízek Dav. 20, Lebeda M. 10, Pařízek Dan. 9, Ott 7, Špírová 7, Svobodová 6, Štípková 1, Hořejšová, Mazačová a Netolická. Trenér: Lorencová Petra.

ZŠ T.G.Masaryka: Chudoba 31, Lesák 10, Vaněček 8, Peroutka 4, Bilguun 2 a Polívka 2. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Kamenná stezka: Minařík /br-3/ - Zahradník 18, Ondič 12, Husar 10, Hanilec 6, Ikra 2, Heller 1 a Procházka 1. Trenér: Martin Blahník.

ZŠ Jana Palacha: Petra Voj. 15, Petra Vik. 7, Bedeč 3, Kocián 2, Nehasil 2, Nováková 2, Svoboda 1 a Franc. Trenérka: Radka Pešoutová.

7

……………………………………………………………………………………………………….

Kategorie 1.-3.tříd byla poměrně vyrovnaná a po napínavém průběhu získaly nakonec 3 týmy shodný počet 4 bodů. Rozhodovat o konečném pořadí tak musela vzájemná minitabulka utkání těchto tří týmů a z ní vzešlo následující pořadí – z vítězství se radoval tým ZŠ T.G.Masaryka / +11 /, za který nastřílela valnou většinu branek dvojice Robin Knap – Daniel Fučík. Druhé místo obsadil tým ZŠ Žižkov / 0 /, zde se nejvíce prosazoval Max Pektor a třetí skončil tým ZŠ Jana Palacha / -11 /, za který nastřílela více než polovinu všech branek Ema Kožnarová. No a 4.místo obsadil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka. Za tento tým nastřílelo 7 hráčů celkem pouhých 15 branek, z toho 4 dal Jonáš Romer.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ T.G.Masaryka: Knap 18, Fučík 16, Muller 8, Beránek 3, Belko, Břinčilová a Chlumský. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Žižkov: Bairstengel /br/ - Pektor 15, Jelšovková 4, Komárek J. 3, Pánek 3, Procházková 2, Vančura 1, Klečka a Lacman. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Jana Palacha: Kožnarová 17, Teisler 9, Beneš 2, Lustigová 2, Fišerová 1, Bartůněk a Palli. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ Kamenná stezka: Švestka /br-1/ - Romer 4, Krycner 3, Červeňák 2, Franěk 2, Jirovský 2, Sojka 1 a Hoskovec. Trenér: Martin Blahník.