10.kolo 2.ligy SD: SPARTA - SOKOL Kobylisy 36 : 31 / 18:17 /

Ve svém včerejším posledním podzimním druholigovém utkání si náš tým starších dorostenců připsal velmi cenný "skalp" pražského týmu z Kobylis .....

V neděli 2.prosince přivítal tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 10.kola 2.ligy SD-Čechy od 15,30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy tým SOKOLA Kobylisy.

Tým Kobylis měl před tímto utkáním výbornou bilanci: 7 – 5-1-1, zisk 11 bodů a to z něj činilo poměrně jasného favorita. Pro tým dorostenců SPARTY bylo nedělní domácí utkání loučením s podzimní částí 2.ligy, v posledním - 11.kole má totiž za týden volno.

A poslední podzimní utkání se jim vydařilo nad očekávání. Od úvodních minut drželi s hosty krok a do 10.minuty 6x vyrovnávali jednobrankové vedení Kobylis. Ještě v téže minutě přešli poprvé v utkání do vedení 7:6 a o dvě minuty později vedli dokonce o 3 branky – 10:7. A stejným náskokem 3 branek vedli také ve 21.minutě, kdy byl stav 13:10. Hosté ale v závěru 1.poločasu začali dotahovat, do 23.minuty vyrovnali na 13:13. Poté si ještě kutnohorští hráči vybojovali 3x dvoubrankové vedení / 16:14, 17:15 a 18:16 /, které v poslední minutě snížili hosté na jednobrankové, poločas tak skončil vítězstvím SPARTY 18:17.

Na začátku 2.poločasu domácí zvýšili své vedení na 20:17 a o dvě minuty později na 21:18, ještě ve 36.minutě vedli 22:20. Poté ale následovala 3 branková šňůra hostí a ve 38.minutě rázem vedli oni – 22:23. Dorostenci SPARTY však nadále příkladně bojovali a ve 41.minutě bylo vedení opět na jejich straně – 24:23. V dalším průběhu hosté dokázali pouze 3x vyrovnat jednobrankový náskok domácích, kteří ve 47.minutě zvýšili své vedení na rozdíl 2 branek – 28:26 a v 53.minutě na rozdíl 3 branek – 30:27. Hosté sice rychle snížili na 30:28, následná 4 branková šňůra dorostenců SPARTY však rozhodla o osudu tohoto dramatického utkání. V 57.minutě bylo jejich vedení 6 brankové - 34:28 a bylo vlastně hotovo. V závěru utkání již hosté pouze „kosmeticky“ upravili výsledek do konečné podoby na 36:31. Tým Kobylis tak utrpěl teprve druhou podzimní porážku.

Dorostenci SPARTY podali v posledním podzimním utkání velmi dobrý kolektivní výkon a zaslouženě si připsali oba druholigové body. Spolehlivě zachytal Karlovský a o většinu branek se postarala trojice střelců – Hnízdil, Bielický, Nádvorník, která zaznamenala 27 ze 36 branek svého týmu. Ale spolehlivě zahráli v nedělním odpoledním utkání i všichni ostatní. Takže blahopřání k cennému vítězství je na místě !!!

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Hnízdil 10, Bielický 9, Nádvorník 8, Kuře 4, Petránek 3, Brož 2, Benešovský, Piskač a Veselý. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 6 – 5, SEDMIČKY: 3/3 – 5/4, ROZHODČÍ: Halíř / Dv.Králové / - Podzimek / Turnov /, DIVÁCI: 19.

Ostatní výsledky 10.kola:

TJ Chodov JM -  LOKOMOTIVA České Budějovice 26:22, LOKOMOTIVA Louny - TJ Náchod 33:31, HSK TYGŘI Ústí n.Labem – SOKOL BASF Chrudim 27:20, HC Plzeň a KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou - volno.