12.kolo 2.ligy SD: LOKO Č.Budějovice - SPARTA 44 : 11 / 23:4 /

Včerejší úvodní jarní utkání 2.ligy bylo pro pouhou "šestici" našich hráčů hodně složité, na kompletní domácí v takto oslabené sestavě vůbec neměli ..........

V neděli 24.února zahájil tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část mistrovského ročníku 2.ligy SD-Čechy utkáním 12.kola, ve kterém nastoupil od 13,00 hodin ve sportovní hale jihočeského soupeře – LOKOMOTIVY České Budějovice. V podzimním domácím utkání prohrál kutnohorský tým s tímto soupeřem o 10 branek – 21:31.

Od úvodních minut tohoto utkání bylo jasné, kdo „bude tahat za kratší konec“. Tým dorostenců SPARTY totiž dorazil na jih Čech pouze s šesticí hráčů / tedy v poli o jednoho méně / a v takto oslabené sestavě na domácí v žádném případě neměli. Ti ve 12.minutě již vedli 9:0 a postupně svůj náskok navyšovali. 1.poločas skončil jejich vysokým vedením 23:4. A v tom druhém byl obraz hry obdobný, domácí využívali stálé přesilovky / 6.minut dokonce 6 na 4 / a náskok postupně narostl až na konečný rozdíl 33 branek – utkání skončilo jejich jednoznačným vítězstvím 44:11.

Dorostenci SPARTY to měli v úvodním jarním utkání hodně složité. Již tak úzký kádr hráčů se vinou nemocí a zranění „smrskl“ na pouhých „šest statečných“ a ti nemohli na široký domácí kádr stačit. Z jednotlivců nikdo tentokrát příliš nevynikl, ono to ani v této sestavě dost dobře nešlo. Na postu trenéra zastoupil Jiřího Hasalu / byl v zahraničí / v tomto utkání obětavě Alois Salák mladší.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Benešovský 4, Brož 2, Kuře 2, Nádvorník 2 a Veselý 1. Trenér: Salák Alois ml..

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 5/3 – 2/0, ROZHODČÍ: Artl - Černý  / oba Praha /, DIVÁCI: 48.

Ostatní výsledky 12.kola:

SOKOL Kobylisy - HSK TYGŘI Ústí n.Labem 24:18, TJ Chodov JM - HC Plzeň 32:22, TJ Náchod -KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 39:22, LOKOMOTIVA Louny a SOKOL BASF Chrudim měli volno.