13.kolo 2.ligy SD: SPARTA - HC Plzeň 29 : 27 / 17:13 /

Po dramatickém průběhu náš tým starších dorostenců včera odpoledne v hodně prořídlé sestavě udolal poslední Plzeň a připsal si další druholigové vítězství ........

V sobotu 2.března nastoupil tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora k utkání 13.kola 2.ligy SD-Čechy od 15,30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy proti poslednímu týmu průběžné tabulky - HC Plzeň. Plzeňští hrají letošní ročník 2.ligy s hodně mladým kádrem hráčů a prozatím v soutěži nezískali ani bod. Na podzim SPARTA v Plzni zvítězila 26:30, po poločasovém vedení 11:14.

Do sobotní odvety nastoupil kutnohorský tým / vinou zranění a ukončení činnosti / pouze v sedmi hráčích, tedy bez možnosti střídání. A na jeho výkonu to bylo znát. Hosté sice také přijeli z úzkým kádrem / pouze s jedním hráčem na střídání /, úvod utkání se jim ale vydařil lépe. Ve 3.minutě vedli 0:2, o několik málo minut později dokonce 1:5 a 2:6. Dorostenci SPARTY se v dalších minutách „zvedli“ a postupně otočili vedení ve svůj prospěch. Poprvé vedli ve 12.minutě – 8:7 a v dalším průběhu 1.poločasu si náskok 3-5 branek průběžně udržovali. Poločas skončil zaslouženým vedením domácího týmu 17:13.

Když na začátku 2.poločasu dorostenci SPARTY zvýšili své vedení na rozdíl 6 branek - na 20:14, zdálo se, že utkání bezpečně dovedou do úspěšného konce. Ale vinou  několika zbytečných vyloučení / mimo jiné také dostal ve 39 minutě ČK brankář Karlovský / hosté náskok postupně snižovali a dokonce ve 47.minutě snížili na rozdíl branky jediné – 23:22. Ale kutnohorští hráči zabojovali a přes stálé oslabení o 1 hráče v poli / v brance zaskakoval poměrně úspěšně Brož / v 54.minutě vedli bezpečně 27:22. Ale drama pokračovalo, po třetím dvouminutovém vyloučení musel pod sprchy Nádvorník a tým dohrával ve čtyřech v poli. A hosté opět dotahovali a v předposlední minutě to bylo opět o branku – 28:27. Ale poslední slovo v utkání měl Petránek, který v poslední minutě upravil na konečných 29:27

Kutnohorský tým si tak připsal celkem očekávané vítězství, vzhledem k výraznému oslabení se však na zisk bodů hodně nadřel. Pochvalu za vítězství si však celý kolektiv starších dorostenců SPARTY určitě zaslouží. Na postu trenéra již podruhé zaskočil za Jiřího Hasala / byl v zahraničí / Alois Salák ml.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Bielický 9, Nádvorník 6, Veselý M. 6, Kuře 4, Petránek 4 a Brož. Trenér: Salák Alois.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 4 – 1, Č.KARTY: 2 – 0, SEDMIČKY: 3/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Lízl / Lovosice /, DIVÁCI: 20.