16.kolo 2.ligy SD: SPARTA - HSK TYGŘI Ústí n/L. 19 : 28 / 10:14 /

Ve včerejším odpoledním utkání 16.kola 2.ligy nestačil náš tým na ústecké TYGRY a prohrál s nimi na "domácí palubovce" o 9 branek ..........

V neděli 24.března čekalo kutnohorský tým starších dorostenců utkání 16.kola 2.ligy SD-Čechy, ve kterém od 15,30 hodin přivítal ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy severočeský tým - HSK TYGŘI Ústí n/L.

V podzimním utkání zvítězili doma TYGŘI nad SPARTOU 36:21, po poločasovém vedení 15:13.

V nedělní odvetě měli lepší vstup do utkání hosté, kteří vedli postupně 0:2, 1:4, 2:5 a v 9.minutě 3:6. Do poloviny 1.poločase se dorostencům SPARTY podařilo 2x vyrovnat, nejprve na 6:6 a ve 14.minutě na 7:7, další minuty však měl opět navrch soupeř z Ústí nad Labem. Ten v rozmezí 15.-20.minuty dal 5 branek v řadě a rázem byl stav 7:12. A tento rozdíl se již v poslední desetiminutovce příliš nezměnil. Poločas nakonec skončil vedením hostujícího týmu o 4 branky – 10:14.

Vstup do 2.poločasu vyšel lépe hostům, kteří zvýšili své vedení na rozdíl 7 branek – 10:17, v dalším průběhu domácí mírně dotahovali. Ve 42.minuty snížili na rozdíl 4 branek – 14:18 a v 51.minutě to bylo o pět – 18:23. V závěru potom hosté využili stálé přesilovky / domácích bylo opět akorát sedm a poté co inkasoval ČK Kuře, dohrávali o jednoho méně / a zvýšili na konečný rozdíl 9 branek – 19:28. Oba body si odvezli zaslouženě, přece jenom jejich kádr byl o něco širší, než kádr SPARTY. Kutnohorský tým totiž opět nastoupil do utkání bez možnosti střídání a to se potom musí zákonitě projevit.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Brož 5, Bielický 4, Kuře 4, Petránek 3, Nádvorník 2 a Veselý M. 1. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 5, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Kříženecký / Praha /, DIVÁCI: 15.

Ostatní výsledky 16.kola:

SOKOL Kobylisy - TJ Náchod 00:00, HC Plzeň - KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 22:16, TJ Chodov JM - LOKOMOTIVA Louny 34:28, LOKOMOTIVA České Budějovice a SOKOL BASF Chrudim měli volno.