17.kolo 2.ligy SD: KOVOFINIŠ Ledeč n/S - SPARTA 33 : 25 / 16:14 /

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání náš tým starších dorostenců konečně nastoupil v momentálně nejsilnější možné sestavě, přesto to na zisk bodů nestačilo .....

V sobotu 13.dubna měl kutnohorský tým starších dorostenců na programu utkání 17.kola 2.ligy SD-Čechy, ve kterém od 13,00 hodin nastoupil ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou proti domácímu týmu TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou. V podzimním utkání tomuto soupeři podlehl na domácím hřišti / v Kostelci nad Č.lesy / o 2 branky - 19:21.

Dorostenci SPARTY nastoupili do tohoto utkání poprvé v jarní části s širší sestavou, než tomu bylo v pěti utkáních předcházejících. Ty odehráli bez možnosti střídání, tentokrát již nastoupili po zranění  oba hostující hráči z Úval a tak měl trenér Hasala na střídání dva hráče.

Utkání samotné bylo v 1.poločase poměrně vyrovnané a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. O tom svědčí vývoj skóre – 1:0, 1:2, 2:3, 4:3, 5:6, 8:6, 9:7, 9:9, 10:11, 11:12 a 13:12. Na začátku 28.minuty byl ještě stav vyrovnaný 13:13, ale v samém závěru prvního dějství si domácí přece jenom vytvořili náskok 2 branek, poločas tak skončil jejich vedením 16:14.

Začátek 2.poločasu vyšel lépe dorostencům SPARTY, kteří ve 35.minutě vyrovnali na 17:17. Ale v dalším průběhu zaznamenali domácí šňůru 4 branek a ve 41.minutě odskočili na 21:17. Své vedení později navýšili na rozdíl 5 branek, ve 49.minutě na 24:19 a v 53.minutě již na rozdíl 6 branek, na 28:22. V 57.minutě byl stav 30:25. V samém závěru potom domácí třemi brankami stanovili konečnou podobu výsledku na 33:25.

Dorostenci SPARTY hlavně v průběhu 2.poločasu na domácí nestačili a na zisk bodů neměli. Neubránili hlavně dvojici domácích střelců Fiala – Drápela, každý z nich nastřílel 12 branek / všechny ze hry /. Z týmu SPARTY se nejvíce prosazoval Hnízdil / většinou ze 7m hodů /, Kuře a Bielický, ostatní však v této činnosti dost zaostávali. A to byl také jeden z důvodů sobotní porážky.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Hnízdil 8, Kuře 7, Bielický 5, Brož 2, Petránek 2, Veselý 1, Benešovský a Nádvorník. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 6, SEDMIČKY: 3/1 – 9/7, ROZHODČÍ: Semerád - Vlk / oba Pardubice /, DIVÁCI: 20.