8.kolo 2.ligy SD: SPARTA - SOKOL BASF Chrudim 28 : 26 / 12:11 /

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání náš tým starších dorostenců po vyrovnaném průběhu zvítězil o 2 branky nad svým sousedem v tabulce ..........

V neděli 17.listopadu přivítal tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 8.kola 2.ligy SD-Čechy od 15,30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy tým SOKOL BASF Chrudim.

Tým Chrudimi měl před tímto utkáním na svém kontě / stejně jako kutnohorská SPARTA / zisk pouhých 2 bodů. Oba nedělní soupeři porazili prozatím pouze nejslabší tým soutěže – HC Plzeň. A tak se dalo očekávat vyrovnané utkání dvou vyrovnaných soupeřů.

A tomu také napovídal úvod, když byl v 6.minutě nerozhodný stav 2:2. Poté se dorostenci SPARTY zlepšili, začali se více prosazovat a přešli do vedení – v 10.minutě 4:2 a v 15.minutě 7:3. Ale stačilo několik nepřesností a jalové střelby a do 21.minuty hosté vyrovnali na 7:7. Poté domácí 2x o branku a 1x o dvě branky přešli do vedení, hosté vždy dokázali rychle vyrovnat. Poslední slovo ale měl ve 29.minutě Nádvorník, který ze sedmičky upravil na poločasových 12:11 pro SPARTU.

Úvod 2.poločasu vyšel lépe hostům, kteří přešli do vedení 12:13 a 13:14. Ve 36.minutě již opět vedli o branku domácí – 15:14, ale to bylo na dlouhé minuty vedení poslední. Hosté do 39.minuty otočili na 15:16 a jednobrankové vedení si udržovali až do 48.minuty, kdy byl stav 21:22. Mezitím domácí 6x dokázali skóre pouze vyrovnat. Poté však v rozmezí 49.-52.minuty zaznamenali 3 branky v řadě a přešli do vedení 24:22, v 54.minutě byl stav 25:23. Ale hosté dokázali odpovědět obdobně, třemi brankami od 54. do 57.minuty zvrátili vedení ve svůj prospěch na 25:26. Ale závěr utkání dorostenci SPARTY zvládli na „jedničku“, v předposlední 59.minutě Bielický a Brož otočili na 27:26 a těsně před závěrečným hvizdem upravil nejmladší hráč SPARTY Veselý z křídla na konečných 28:26.

Dorostenci SPARTY si tedy připsali v 8.kole druhé druholigové vítězství. Tentokrát po velmi vyrovnaném průběhu, když zvládli hlavně závěrečné minuty utkání. Poměrně solidně zachytal Karlovský, i když některé inkasované branky byly hodně laciné. Obrana mu však mnohdy příliš nepomáhala. V poli zahrál velmi dobře Nádvorník, byl i nejlepším střelcem celého utkání. Svůj standart odvedl Bielický a Petránek, střelecky se zadařilo benjamínkovi Veselému. Ostatní střídali lepší a horší momenty utkání. Celkově však kolektiv dorostenců SPARTY zaslouží za nedělní vítězství určitě pochvalu.

Ale co je škoda, rozpadla se spolupráce a výpomoc hráčů z Úval. Ze čtveřice hostujících hráčů zbyl pouze jediný – Benešovský, který o házenou a hostování ve SPARTĚ zájem má. Ostatní tři postupně na hostování a házenou celkově zanevřeli a již se s nimi nedá počítat. Tým starších dorostenců SPARTY tak musí dohrát sezónu s touto „desítkou“ hráčů, které měl trenér Hasala v utkání proti Chrudimi k dispozici. A to není nijak široký kádr, spíše naopak. A samozřejmě nesmí přijít nemoci nebo zranění !!!

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Nádvorník 9, Petránek 6, Bielický 5, Brož 3, Veselý 3, Benešovský 1, Kuře 1, Benko a Piskač. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 6/4 – 3/2, ROZHODČÍ: Černý - Kříženecký / oba Praha /, DIVÁCI: 15.

Ostatní výsledky 8.kola:

LOKOMOTIVA České Budějovice - SOKOL Kobylisy 00:00, HC Plzeň - TJ Náchod 18:39, HSK TYGŘI Ústí n.Labem - KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 25:20, TJ Chodov JM a LOKOMOTIVA Louny - volno.