9.kolo 2.ligy SD: SPARTA - LOKOMOTIVA Vršovice 34 : 27 / 18:13 /

V nedělním dopoledním utkání 9.druholigového kola podal náš tým starších dorostenců velmi dobrý výkon ve všech řadách a zaslouženě si připsal důležité vítězství ..........

V neděli 12.listopadu měl tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu utkání 9.kola 2.LIGY SD-Čechy, ve kterém přivítal od 9,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou pražského soupeře, tým LOKOMOTIVY Vršovice.

Začátek utkání se lépe vydařil hostům z pražských Vršovic, kteří ve 2.minutě vedli 1:2, v 8.minutě 2:4. Avšak další minuty utkání patřily jednoznačně domácím, kteří v rozmezí 8.-16.minuty zaznamenali šňůru 8 branek v řadě a rázem přešli do vedení 10:4. Hosté potom do 20.minuty sice dokázali snížit postupně až na 12:9, poslední desetiminutovka prvního dějství však patřila hlavně střelci Procházkovi, který zaznamenal všech 6 branek domácích / a 10 celkově za 1.poločas / a tak do kabin odcházeli starší dorostenci SPARTY se solidním náskokem 5ti branek, poločasový výsledek byl 18:13.

Na začátku 2.poločasu kutnohorský tým navýšil své vedení na 20:13, v dalším průběhu ale hosté náskok přece jenom snižovali. Nejprve na rozdíl 5ti branek, na 20:15, poté na rozdíl 4 branek, na 21:17 a ve 38.minutě na rozdíl 3 branek, kdy byl stav 22:19. Poté však v rozmezí 39.-51.minuty padaly branky rovnoměrně na obou stranách, domácí nejprve 5x zvýšili na rozdíl 4 branek, hosté poté 5x snížili na tříbrankový rozdíl, naposledy v 51.minutě, kdy byl stav 27:24. Avšak následovala důležitá 4 branková šňůra domácích, kterou do 55.minuty odskočili na 31:24 a tím bylo vlastně o vítězi rozhodnuto. V závěrečných 5ti minutách již padlo po 3 brankách na obou stranách a tak se po závěrečném hvizdu mohl radovat kutnohorský tým starších dorostenců ze zaslouženého vítězství o 7 branek v poměru 34:27.

A vítězství to bylo naprosto zasloužené, po velmi dobrém kolektivním výkonu. Velice spolehlivá byla obrana, za kterou zachytal výborně Kotěšovec. Prim v útoku odehrál Procházka, autor 16 branek, navíc v obraně vybojoval mnoho míčů a trestal hosty z trháků. Ale pochvalu za parádní výkon i konečný výsledek zaslouží celý kutnohorský kolektiv trenéra Víta Šnajdra. Ten měl v nedělním utkání k dispozici pouze 1 brankáře a 7 hráčů do pole, tedy 1 na střídání / tak je tomu ostatně ve většině jiných utkání /, naopak hosté plnou soupisku 14 hráčů, výškovou a hlavně jasnou váhovou převahu. Nic z toho ale na "osm kutnohorských statečných" nestačilo.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 16, Jeníček 7, Červený 5, Kafka 3, Horák 2, Zatloukal 1 a Fojta. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 4/3 – 1/0, ROZHODČÍ: Dolejší / Zruč n.S. / - Dvořák / Pardubice /, DIVÁCI: 15.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Parádní výkon, super nasazení a oba body zůstávají doma. Na začátku nám hodně pomohl brankář Kotěšovec, který zavřel branku a stál u zrodu rozhodujícího náskoku. Skvělý výkon Michaela Procházky, který zamakal jak v obraně, tak v útoku a podle mě odehrál na podzim své nejpovedenější utkání. Dobrá práce trojice Horák Jeníček a Fojta v obraně, ke které přidal Horák dravé průniky a Jeníček dobrou střelbu ze střední vzdálenosti. Velmi dobrý výkon předvedla i mladá křídla Kafka, Červený a Zatloukal, kterým k dokonalosti chyběla přesnější střelba. Přestože byl soupeř výrazně fyzicky vyspělejší a počtem nás hodně převyšoval, byli naši chlapci od začátku lepší. Soupeř hrál hodně šablonovitě a umožňoval nám hodně získávat míče. Paradoxně nám i pomohla osobní obrana na Procházku, který pak měl dost sil na práci v obraně. Zkrátka povedený nedělní zápas, doufejme, že i příští týden v Úvalech se nám bude dařit.

Ostatní výsledky 9.kola:

SOKOL Bělá p.B. – LOKOMOTIVA Louny 32:41, SPARTAK Sezimovo Ústí - 1.HK Dvůr Králové n/L. 23:29, HBC Strakonice - ELP Jablonec n/N. 32:29, TJ Chodov JM - KOVOFINIŠ Ledeč n/S. 31:24, l.HC Pardubice – TJ HC Náchod 27:27, Liberec HANDBALL a SOKOL Úvaly měly volno.

Příští program:

V utkání 10.kola 2.ligy SD-Čechy nastoupí kutnohorský tým starších dorostenců v neděli 18.listopadu od 16,00 hodin ve sportovní hale středočeského rivala, momentálně čtvrtého týmu průběžné tabulky – SOKOLA Úvaly.