4.jarní kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Úvalech.

Dnes odehrál náš tým starších žáků ve sportovní hale v Úvalech další 2 utkání 4.kola 1.Středočeské ligy a domů se vrátil bez bodového zisku, obě utkání zde totiž prohrál ........................

V neděli 28.dubna odehrál „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další 2 mistrovská utkání jarní části 1.Středočeské ligy staršího žactva 2023/2024, ve kterých se ve sportovní hale v Úvalech utkal postupně od 10:30 hodin s týmem HÁZENÁ Mělník a po kratší přestávce od 11:45 hodin s týmem LIONS Hostivice.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 1.SL vedl před 4.jarním kolem tým Hostivic s plným počtem 36 bodů / před tandemem Kutná Hora – Úvaly A, oba po 26 bodech. Čtvrté Poděbrady měly 16 bodů, pátý Mělník 11 bodů, šestá Zruč 7 bodů a sedmé Úvaly B 4 body.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v neděli v Úvalech 2 zápasy a domů se tentokrát vrátil bez bodového zisku – obě utkání zde prohrál.

V prvním utkání proti Mělníku po 1.poločase prohrával o branku, v tom druhém byl sice několikrát ve vedení, nezvládl však závěr a zbytečně nejtěsnějším rozdílem prohrál.

Ve druhém utkání proti vedoucím Hostivicím podal jednoznačně lepší výkon a v poločase držel nerozhodný stav. V tom druhém již lídr soutěže potvrdil roli favorita a nakonec zvítězil o 6 branek.

SPARTĚ tentokrát citelně chyběli oba brankáři a tak je zastoupil hráč z pole Němeček. Střelecky se tentokrát nejvíce dařilo Hanušovi, prosazovala se také dvojice ČábelkaPánek a HiršKamenář. Celkově však tým nepodal očekávaný výkon a to hlavně v prvním utkání, ve kterém byl přece jenom jasný favorit. V tom druhém byl naopak, hlavně v 1.poločase vedoucímu týmu soutěže vyrovnaným soupeřem. A tak alespoň za to patří kutnohorskému kolektivu uznání a pochvala.

HÁZENÁ Mělník

3 0  :  2 9

14 : 13

LIONS Hostivice

2 2  :  1 6

10 : 10

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Němeček /br/ - Hanuš 13, Čábelka 8, Pánek O. 8, Hirš 6, Kamenář 6, Kail 2, Bartůněk 1, Kaucner V., Pěkný a Rudolf. Trenéři: Hasala Jiří – Šnajdr Vít.

Další výsledky z úvalského turnaje:

Úvaly B – Hostivice 12:42, Úvaly B – Mělník 24:18.

A jak hodnotil nedělní dvě jarní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?

Odehráli jsme dvě vyrovnaná utkání, bohužel bez bodového zisku. Proti Mělníku jsme se nedokázali vyrovnat v průběhu zápasu s tlakem na náš střed obrany. A závěr nám také nevyšel dle představ. Ve druhém zápase jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem dosud neporaženému týmu z Hostivic. Velmi hezké a bojovné utkání, ve kterém kluci předvedli svá skoro maxima. Osobně jsem s předvedenou hrou spokojený a těším se na další zápasy.

V sobotu 4.května čekají „A“ tým starších žáků SPARTY dvě utkání 5.jarního kola, ve kterých nastoupí ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou nejprve od 10:10 hodin proti týmu HÁZENÁ Poděbrady a poté od 12:50 hodin proti domácí JISKŘE Zruč nad Sázavou.