5.jarní kolo 1.SL starších žáků - turnaj ve Zruči nad Sázavou.

Dnes odehrál náš tým starších žáků ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou další 2 utkání 5.kola 1.Středočeské ligy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky ........................

V sobotu 4.května odehrál „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další dvě mistrovská utkání jarní části 1.Středočeské ligy, ve kterých se ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou utkal postupně od 10:10 hodin s týmem HÁZENÁ Poděbrady a od 12:50 hodin s domácím týmem JISKRA Zruč nad Sázavou.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 1.SL vedl před 5.jarním kolem tým Hostivic s plným počtem 40 bodů, před druhými Úvaly A – 28 bodů a třetí Kutnou Horou – 26 bodů. Čtvrté Poděbrady měly 20 bodů, pátý Mělník 13 bodů, šestá Zruč 7 bodů a sedmé Úvaly B 6 bodů.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v sobotu ve Zruči nad Sázavou 2 utkání a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání proti Poděbradům byl po 1.poločase stav nerozhodný, v tom druhém vedl kutnohorský tým tři a půl minuty před koncem ještě o 3 branky, nezvládl však závěr a nakonec dost zbytečně o branku prohrál.

Ve druhém utkání proti domácí Zruči nad Sázavou vedl po první poločase těsně o branku, ve druhém již svého soupeře přece jenom přehrával a nakonec zvítězil zaslouženě o 7 branek.

V brance SPARTY opět nastoupil hráč z pole Němeček, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Hanuš - Kamenář, o zbytek branek se podělilo ostatních 6 hráčů, kteří nastoupili v poli. Jinak škoda nepovedeného závěru prvního utkání a tím i zbytečné prohry, přesto je třeba celému kolektivu za předvedený výkon v obou sobotních utkáních určitě poděkovat.

HÁZENÁ Poděbrady

2 4  :  2 3

12 : 12

JISKRA Zruč n/Sázavou

1 9  :  2 6

12 : 13

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Němeček /br/ - Hanuš 12, Kamenář 10, Pánek O. 8, Čábelka 7, Pěkný 6, Hirš 4, Bartůněk 1 a Kail 1. Trenéři: Hasala Jiří – Čábelková Jolana.

Další výsledky ze zručského turnaje:

Úvaly B – Zruč 24:29, Poděbrady - Úvaly B 40:24.

A jak hodnotil sobotní dvě utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?

Po obdržení bude zveřejněno.

V sobotu 25.května čekají „A“ tým starších žáků SPARTY poslední dvě jarní mistrovská utkání, ve kterých nastoupí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici nejprve od 9:00 hodin proti týmu SOKOL Úvaly B a poté od 12:00 hodin proti týmu SOKOL Úvaly A.