5.kolo Středočeské ligy staršího žactva - utkání v Kutné Hoře.

V neděli odehrál náš tým starších žáků doma pouze jedno a to dost nepovedené utkání v rámci 5.kola SL, neboť tým Mělníka k utkáním do Kutné Hory nedorazil ...............

V neděli odpoledne měl náš tým starších žáků odehrát dvě mistrovská utkání v rámci 5.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, a to nejprve s „B“ týmem Úval a poté s Mělníkem. Ten však svou účast v Kutné Hoře v již pátek odvolal, neboť SKSH dal mládežnickým týmům možnost odehrát či neodehrát svá utkání dle uvážení.

A tak měl v neděli 11.října tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu pouze jediné utkání 5.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY staršího žactva 2020/2021, ve kterém ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici přivítal od 15:00 hodin tým SOKOLA Úvaly „B“. Původně plánovaná utkání Kutná Hora – Mělník a Úvaly „B“ – Mělník byla z výše uvedených důvodů odložena.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Pokud se však hraje pouze jedno utkání, je hrací doba 2x25 minut.

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Úvaly „B“   2 8  :  2 8   /  10 : 14 /

Starší žáci SPARTY od úvodních minut za soupeřem o dost zaostávali, v prvním poločase dokázali pouze vyrovnat na 3:3, jinak byli ve vedení stále hosté a to až  o 6 branek / 8:14 /. 1.poločas skončil vedením hostů 10:14. Začátek poločasu druhého měl podobný průběh, hosté navýšili své vedení opět až na rozdíl 6-ti branek, na 14:20 a 15:21. V závěrečné desetiminutovce však domácí přece jenom zabrali, postupně snižovali vedení hostů, poté dokonce vyrovnali / 25:25 / a v předposlední minutě poprvé v utkání přešli do vedení 28:27. V poslední minutě ale hosté dokázali vyrovnat na konečných 28:28. Tým starších žáků SPARTY podal nepřesvědčivý výkon plný chyb a hráče čeká ještě hodně a hodně tvrdé práce v trénincích, jinak výkonnost nijak neporoste. Střelecký den měl Rybář, autor 16 branek, který spolu s Trlidou dali převážnou část branek svého týmu. Avšak ani tito dva nejzkušenější hráči se v utkání nevyvarovali zbytečných a mnohdy triviálních chyb.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/, Švejnoha /br/ - Rybář 16, Trlida 9, Hudec 1, Pavlík 1, Pektor O. 1, Hladiš, Kudlík M., Pelikán M., Pelikán T., Sušanka a Zima. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 0, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 1/ – 2/2, ROZHODČÍ: Salák st. – Valeš / oba K.Hora /.

Další dvojutkání a to posledního 6.podzimního kola SL mělo čekat tým starších žáků SPARTY za týden, v sobotu 17.října v Bělé pod Bezdězem proti domácímu týmu SOKOL Bělá a HC Kolín. Jelikož jsou však na 14 dní veškeré sportovní utkání z vládního nařízení přerušeny, není prozatím známo, kdy se toto kolo vůbec dohraje.