6.kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

V neděli zakončil náš "A" tým starších žáků podzimní část 1.středočeské ligy doma 2 zápasy s úvalskými týmy, vybojoval v nich 2 body a bude přezimovat na pěkném 3.místě průběžné tabulky ..........

V neděli 19.listopadu odehrál „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora poslední dvě podzimní utkání mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy, když se v rámci 6.kola v domácím prostředí sportovní haly Klimeška utkal nejprve od 9:00 hodin s týmem SOKOL Úvaly „B“ a poté od 12:00 hodin s týmem SOKOL Úvaly „A“.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v neděli doma 2 zápasy a dosáhl v nich vyrovnané bilance 1 vítězství a 1 porážky. Do průběžné tabulky soutěže si tak připsal 2 body a bude přezimovat na pěkném 3.místě.

V prvním nedělním utkání proti Úvalům B měl dobrý začátek, kdy vedl 4:0, později navýšil vedení na 5 branek a v poločase vedl již o 7 branek – 16:9. Do poloviny 2.poločasu sice hosté snížili na rozdíl 5 branek, na 20:15, nic zásadního to však neznamenalo. Domácí si vedení v závěru ohlídali a navýšili, nakonec svého soupeře porazili o 9 branek v poměru 28:19.

Ve druhém utkání, proti Úvalům A vůbec nezvládl jeho začátek, na začátku 6.minuty prohrával již 0:7 a to ovlivnilo jeho další průběh. A i když se domácí snažili, do poločasu nic z vysokého vedení hostí neubrali, stav byl 6:13. Za šest minut poločasu druhého se jim sice podařilo snížit na rozdíl 5 branek, na 11:16, v dalším průběhu utkání však soupeř hru i výsledek kontroloval a nakonec nad SPARTOU zvítězil o 9 branek v poměru 14:23. Připsal si tak cenné 2 body do průběžné tabulky, ve které bude přezimovat na 2.místě, právě o 2 body před třetí SPARTOU.

Slušně zachytal v obou utkáních Hudec, střelecky se tentokrát nejvíce prosazovala dvojice ČábelkaHanuš. A dařilo se i trojici Pěkný, Hirš, Pánek.

Za dobré celkové výkony, dosažené podzimní výsledky i za průběžné 3.místo v tabulce 1.středočeské ligy si celý kutnohorský „A“ tým starších žáků zaslouží určitě velkou pochvalu.

SOKOL Úvaly „B“

2 8  :  1 9

16 :   9

SOKOL Úvaly „A“

1 4  :  2 3

6 : 13

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Hudec /br/ - Čábelka 11, Hanuš 9, Pěkný 6, Hirš 5, Pánek 5, Kamenář 3, Bartůněk 1, Dudla 1, Kail 1, Janoušek a Němeček. Trenéři: Čábelková Jolana, Hasala Jiří.

Další výsledek z kutnohorského turnaje:

Úvaly B – Úvaly A 21:27.

A jak hodnotil dvě nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?

Dvě utkání, dva různé výkony. V prvním zápase vcelku pohledná házená s vítězným koncem. V tom druhém pravý opak. Měla to být generálka na vrchol sezony, která proběhne v sobotu 25.11. v Kutné Hoře. Jedná se o kvalifikaci do celostátní žákovské ligy. A zápas se nám ve všech ohledech nevydařil. Nepodařilo se nám zachytit začátek utkání a i když se hráči dál snažili, výsledek se již zlepšit nepodařilo. Soupeř byl lepší a je sportovní mu poblahopřát k předvedenému výkonu.  A pro nás, další dobrá zkušenost. Již nyní se těšíme na sobotu a zveme rodiče a příznivce na kvalitní mládežnickou házenou.

A ještě pohled na nedělní dvě utkání očima trenérky Jolany Čábelkové.

Na náš poslední domácí zápas na Klimešku jsme v neděli přišli s odhodláním vyhrát nad oběma družstvy Úval. První zapas s týmem B jsme z rozjeli rychlým tempem a dostali se tak okamžitě do vedení. To jsme udrželi po celý první poločas a mohli tak jít do šaten se 7 brankovým náskokem. Ten se nám lehce dařilo udržet i po celý druhý poločas, a tak jsme s dobrou náladou zakončili výhrou 28:19. V pauze jsme sledovali taktiku týmu Úval A, který mezitím hrál se svým týmem B. Do boje jsme nastoupili s pocitem, že bychom to měli zvládnout. Naším přáním było pokořit soupeře, který był v tu chvíli v tabulce na druhem místě se stejným počtem bodů.  Smršť branek, která se na nás však snesla během prvních 6 minut, kdy se soupeř dostal do vedení 7:1 nám vzala vítr z plachet. Po několika našich chybách, ztrátách míče a nešťastných rozhodnutích rozhodčího v náš neprospěch se kluci už nedokázali nakopnout a vzepřít soupeři. Jakoby ztratili víru a chuť a do konce zápasu už se jim nepodařilo soupeře ani dotáhnout. Prohráli 14:23 a museli uznat, že vyhrál ten lepší.

„A“ tým starších žáků SPARTY má za sebou podzimní část 1.Středočeké ligy, ve které bude přezimovat na celkovém 3.místě.

A za týden, v sobotu 25.listopadu ho čeká v domácím prostředí sportovní haly Klimešky kvalifikační turnaj o postup do celostátní Žákovské ligy starších žáků, ve kterém se postupně utká - od 8:00 s HBC Jičín, od 9:50 se SOKOLEM Šťáhlavy, od 12:35 s TJ Kobylisy a od 15:20 s ELP Jablonec nad Nisou. Přímý postup si vybojují pouze vítězové 8 kvalifikačních skupin plus 4 nejlepší týmy z druhých míst.