6.kolo 2.SL starších žáků - turnaj v Mladé Boleslavi.

V sobotu zakončil náš "B" tým starších žáků podzimní část 2.SL v Mladé Boleslavi 2 zápasy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky ..........

V sobotu 18.listopadu odehrál „B“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dvě utkání posledního - 6.podzimního kola 2.STŘEDOČESKÉ LIGY, když se ve sportovní hale Auto Škody v Mladé Boleslavi postupně střetl s týmy SPARTAK Příbram a SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. V 1.lize bude hrát 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize je 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

„B“ tým starších žáků SPARTY tedy čekala v sobotu v mladoboleslavské sportovní hale Auto Škody dvě utkání a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky. V průběžné tabulce 2.Středočeské ligy bude přezimovat na 3.místě se ziskem 12 bodů / bilance: 15 – 6-0-9 /.

V úvodním sobotním utkání porazil o 4 branky Příbram, když již v poločase vedl stejným rozdílem. V tom druhém nestačil na vedoucí Bělou, se kterou v poločase prohrával o 4 branky a nakonec soupeři podlehl rozdílem 3 branek.

Střelecky se nejvíce prosazovala trojice Čábelka, Pánek, Hirš, solidní výkony však podali i všichni ostatní hráči, kteří se sobotního turnaje v Mladé Boleslavi zúčastnili. A za bojovnost a nasazení zaslouží celý kutnohorský kolektiv určitě poděkování a pochvalu.

SPARTAK Příbram

2 9  :  3 3

13 : 17

SOKOL Bělá pod Bezdězem

2 0  :  1 7

10 :   6

SESTAVA a BRANKY SPARTY B v turnaji celkem: Kudlík /br/ - Čábelka 10, Pánek 10, Hirš 8, Kail 6, Němec 4, Bartůněk 3, Dudla 3, Burýšek 1, Janoušek 1, Jezbera a Kremla Th. Trenéři: Čábelková Jolana – Hasala Jiří.

Další výsledky z mladoboleslavského turnaje:

Bělá - Ml.Boleslav 32:14, Kolín – Ml.Boleslav 17:22, Kolín - Příbram 21:31, Ml.Boleslav - Kostelec 22:36, Příbram – Bělá 11:32, Kostelec - Kolín 26:26.

A jak hodnotila dvě sobotní utkání trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Do prvního zápasu s Příbramí jsme náš tým rozdělili na dvě šestky střídající se po 10 minutách. První šestka sice nabrala náskok 4 branek, ale kluci jakoby se teprve probouzeli. Druhá šestka převzala zápas s výraznějším nasazením a do konce prvního poločasu ještě náskok navýšila o další branku. Tento trend už jsme udrželi i po celý druhý poločas. Konečných 29:33 v náš prospěch bylo zaslouženou odměnou. Druhého soupeře Bělou jsme bohužel od začátku dotahovali. První poločas skončil v náš neprospěch 6:10. Navíc se nám zranil jeden hráč. Ve druhém poločase jsme sice nabrali dech, přitvrdili a zlepšili obranu a už to vypadalo nadějně, když jsme výsledek stáhli v 10. minutě druhého poločasu na 13:15, ale po několika našich zkažených šancích a ztracených míčích nám nakonec soupeř utekl a zaslouženě vyhrál 20:17.