Dohrávané utkání SL starších žáků.

V dnešní dopolední dohrávce Středočeské ligy si náš tým starších žáků bez větších problémů poradil se sousedským Kolínem, který porazil bezpečně o 12 branek ..........

V neděli 14.listopadu odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dohrávané mistrovské utkání Středočeské ligy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška od 10:00 hodin sousedský tým HC Kolín.

V letošním ročníku této soutěže startuje 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Hudlice, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, v každém z 5 podzimních kol proběhnou 3 nebo 4 turnaje o 3-4 účastnících. V nich se hraje systémem každý s každým s hrací dobou 2x20 minut. A na programu je i několik dohrávek, jedna z nich se odehrála v neděli v Kutné Hoře. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 11 utkání.

SPARTA Kutná Hora – HANDBALL CLUB Kolín   2 4  :  1 2  / 12:8 /

Tým starších žáků SPARTY rozehrál nedělní utkání velmi dobře, v 7.minutě vedl 5:1, v 11.minutě 8:2 a o minutu později 9:3. Následně sice hosté 3 brankami v řadě snížili do 17.minuty na 9:6, SPARTA odpověděla stejně a ve 21.minutě vedla opět o 6 branek, stav byl 12:6. V závěru prvního dějství potom hosté snížili 2 brankami na poločasových 12:8.

Druhý poločas měl podobný průběh, domácí zvládli lépe jeho začátek a 4 brankami v řadě zvýšili do 32.minuty své vedení na 16:8. A také ve zbytku hracího času si udržovali herní převahu, kterou nakonec zúročili zaslouženým vítězstvím o 12 branek v poměru 24:12.

Velmi dobrý výkon podal brankář Matěj Niederle, střelecky opět vynikl Honza Kostrec, který zaznamenal více než polovinu branek svého týmu. Tito dva hráči měli výraznou zásluhu na konečném vítězství, pochvalu za snaživý výkon si však zaslouží i všichni ostatní z kutnohorského kolektivu, kteří do nedělního utkání zasáhli.

SESTAVA a BRANKY SPARTY : Niederle /br/ - Kostrec 13, Čábelka 2, Hanuš V. 2, Pektor O. 2, Svobodová N. 2, Danielová 1, Hráček 1, Chocholová 1, Hladiš a Pelikán M. Trenéři: Hasala Jiří – Sušanka Martin.

Napomínání: 1 – 0, Vyloučení: 3 – 2, Sedmičky: 7/4 – 1/0, Rozhodčí: Salák st. – Valeš.

V sobotu 20.listopadu čekají tým starších žáků SPARTY tři utkání 4.kola Středočeské ligy, ve kterých se ve sportovní hale v Úvalech postupně střetne s týmy – SOKOL Úvaly „A“, LIONS Hostivice a SOKOL Hudlice.