18.ročník turnaje v malé kopané vyhrál tým VS 35 !!!

Letošní ročník tohoto tradičního turnaje, který se hrál zároveň jako "1.ročník memoriálu Lukáše ZEMANA" vyhrál zaslouženě tým VS 35 ..........

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v sobotu 30.června 2012 ve sportovním areálu v Tyršově ulici na Žižkově tradiční sportovní akci – turnaj v malé kopané o „ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR“.

Letošní – v pořadí již 18. ročník  se zároveň hrál jako „1.ročník memoriálu Lukáše ZEMANA“.

Stejně jako v letech minulých, tak i tohoto ročníku se zúčastnilo 12 týmů, rozlosovaných do dvou šestičlenných základních skupin.

V „červené“ skupině „A“ se utkaly týmy – PROFESOR tým, ENERGIT HC, RANGERS 2012, TROLOVÉ, REAL Karlov a pořadatelský HÁZENÁ team.

V „modré“ skupině „B“ se utkaly týmy – LEGIONÁŘI, FC KULICH, HÁZENÁ junioři, STS Chvojkovice-Brod, VS 35 a ZÁJEZDNÍ hostinec.

V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 7,5 minuty. Každý tým zde tedy čekalo 5 utkání. Za vítězství se započítávaly do tabulky 2 body , ze remízu 1 bod.

Jako tradičně se turnaj hrál na dvou hřištích – na házenkářském s tartanovým povrchem a na Sokoláku s umělou trávou. A tak se hráči v průběhu turnaje museli vypořádat s oběma, zcela rozdílnými povrchy.

Výsledky červené skupiny „A“ :

TROLOVÉ – REAL Karlov 2:2, - HÁZENÁ team 1:0, - RANGERS 2012 1:2, - ENERGIT HC 2:0, - PROFESOR Tým 4:1.

REAL Karlov - HÁZENÁ team 1:1, - RANGERS 2012 4:1, - ENERGIT HC 0:0, - PROFESOR Tým 1:0.

HÁZENÁ team - RANGERS 2012 1:0, - ENERGIT HC 1:0, - PROFESOR Tým 2:1.

RANGERS 2012 - ENERGIT HC 0:0, - PROFESOR Tým 3:0.

0

O pořadí na 1.-3.místě rozhodovala vzájemná minitabulka a z ní vyšlo pořadí – Trolové 3 body, Real 2 body a Házená 1 bod.

Výsledky modré skupiny „B“ :

VS 35 – STS Chvojkovice-Brod 0:0, - FC KULICH 4:1, - ZÁJEZDNÍ hostinec 1:0, - LEGIONÁŘI 4:2, - HÁZENÁ junioři 4:1.

STS Chvojkovice-Brod – FC KULICH 1:0, - ZÁJEZDNÍ hostinec 0:1, - LEGIONÁŘI 1:0, - HÁZENÁ junioři 4:0.

FC KULICH – ZÁJEZDNÍ hostinec 1:1, - LEGIONÁŘI 2:0, - Házená junioři 4:0.

ZÁJEZDNÍ hostinec - LEGIONÁŘI 1:0, – Házená junioři 0:1.

2

O pořadí na 3.-4.místě rozhodoval při vzájemné remíze těchto týmů rozdíl branek ze všech utkání / Kulich +2, Zájezdní 0 /, o pořadí na 4.-5.místě vzájemné utkání / Legionáři zvítězili 2:1 /.

Po odehrání základních skupin se hrálo o celkové umístění – týmy z posledních 6.míst se střetly v utkání o celkové 11.místo a týmy z 5.míst o celkové 9.místo. Potom byla na programu dvě semifinálová utkání / druhý ze skupiny „A“ s vítězem skupiny „B“ a vítěz skupiny „A“ s druhým ze skupiny „B“ /. Následovala utkání týmů ze 4.míst o celkové 7.místo a týmů ze 3.míst o celkové 5.místo a turnaj vyvrcholil utkáním poražených semifinalistů o celkové 3.místo a vítězové semifinálových utkání se utkaly ve finále o celkového vítěze turnaje. Všechna tato utkání se hrála 2 x 10 minut.

2  :  1

Finálové utkání bylo letos hodně vyrovnané. TROLOVÉ již v 15 vteřině šli do vedení 1:0 a to si udrželi až do konce 1.poločasu. V tom druhém VS 35 nejprve dokázali vyrovnat na 1:1 a necelé 2 minuty před koncem přešli do vedení 2:1, které potom již udrželi až do konce.

V utkání o 3.místo porazil loňský finalista STS Chvojkovice-Brod překvapení turnaje REAL Karlov bezpečně 3:1 po poločasovém vedení 2:0.

Sestava vítězného týmu – VS 35:

Thieme 8, Černý 3, Lebeda 3, Hulman 2, Trnka 2, Dastych, Hruška, Kopecký, Melezínek a Zeman.

Sestava poražených finalistů – TROLOVÉ:

Jarkuliš 6, Zoufalý 4, Fuksa 3, Sochr, Vavřička a Výborný.

Konečné pořadí 18.ročníku turnaje v malé kopané o „ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR“:

1 – VS 35, 2 – TROLOVÉ, 3 – STS Chvojkovice-Brod, 4 – REAL Karlov, 5 – HÁZENÁ team, 6 – FC KULICH, 7 – ZÁJEZDNÍ hostinec, 8 – RANGERS 2012, 9 – LEGIONÁŘI, 10 – ENERGIT HC, 11 – HÁZENÁ junioři, 12 – PROFESOR tým.

V rámci slavnostního zakončení turnaje obdržel vítězný tým Žižkovský putovní pohár, věcnou cenu a diplom. Věcnou cenou a diplomem byli následně odměněni i všichni ostatní účastníci turnaje.

A stejně tak i nejlepší jednotlivci turnaje. Těmi byli vyhlášeni: brankářPetr Peroutka / STS /, hráčBořek Jarkuliš / Trolové / a střelec – Filip Thieme / VS 35 / - autor 8 branek.

Jako každý rok, tak i letos probíhala vložená soutěž týmů ve střelbě na zavěšenou láhev. Z 10 pokusů po utkáních v základních skupinách si věcnou cenu a diplom vystřílel 5 úspěšnými zásahy tým REAL Karlov.

Celkově bylo v sobotním turnaji odehráno 38 utkání za řízení R.Komase, J.Ryndy, A.Saláka a J.Tvrdíka. Všem rozhodčím, stejně jako zapisovatelům a časoměřičům patří velký dík za hladký průběh letošního 18.ročníku od pořadatele turnaje – oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora.

Je jen škoda, že letošnímu ročníku nepřálo až tak moc počasí. Hrálo se totiž celý den za úmorného vedra a toho bylo opravdu příliš. Přesto zaslouží všichni účastníci této tradiční sportovní akce za předváděné a korektní výkony velké poděkování a pochvalu.